MotoGP 2016: Walka przenosi się do Jerez - Motogen.pl

W Moto2 sytuacja w klasyfikacji generalnej jest dość ciasna. Prowadzi Sam Lowes mający 47 punktów. Dalej jest Alex Rins, który traci do niego 1 punkt, Johann Zarco, który traci do brytyjskiego zawodnika 2 punkty i Thomas Luthi ze stratą 4 punktów. Z tej czwórki tylko Johann Zarco stanął w ubiegłym roku na podium wyścigu, który wygrał Jonas Folger. Obecnie Folger zajmuje 6. miejsce w generalce i ma na koncie 27 punktów.

W MotoGP atmosfera również jest gorąca. Marc Marquez powoli ucieka reszcie stawki mając na koncie 66 punktów. Drugi jest Jorge Lorenzo mający 45 punktów, a trzeci – Valentino Rossi z 33 punktami na koncie. W ubiegłym roku wyścig w Jerez wygrał Jorge Lorenzo, w 2014 roku triumfował tam Marc Marquez, a w sezonie 2013 zwycięzcą wyścigu został Dani Pedrosa, więc ciężko typować faworyta. Wiadomo, że Marquez będzie chciał umocnić prowadzenie w generalce, Lorenzo będzie chciał zdobyć w tym roku swój ostatni tytuł dla Yamahy, a Rossi musi pokazać, że jest wart niedawnego przedłużenia kontraktu – każdy ma coś do udowodnienia.

Autor: Wojciech Grzesiak