MotoGP 2016: Czy ktoś zatrzyma Marqueza na Sachsenring? - Motogen.pl

W klasie Moto3 pewnie prowadzi Brad Binder, który ma na koncie 151 punktów. Binder miał szansę na znaczne zwiększenie przewagi podczas rundy w Assen, ale po błędzie ukończył go na 12. miejscu. Drugi w generalce jest Jorge Navarro mający na koncie 103 punkty. Pierwszą trójkę zamyka Romano Fenati mający 93 punkty. Żaden spośród zawodników Moto3 startujących w tym roku nie wygrał wyścigu na Sachsenring. Najlepszy rezultat Bindera to 2. miejsce w 2014 roku. Jorge Navarro dojechał do mety na 6. miejscu w swoim pierwszym sezonie. Romano Fenati ukończył ubiegłoroczny wyścig na 4. miejscu.

W klasie Moto2 sytuacja w pierwszej trójce jest bardzo napięta. Prowadzi Johann Zarco, który ma 126 punktów. Na drugim miejscu, z taką samą liczbą punktów jest Alex Rins. Pięć punktów straty do obu zawodników ma Sam Lowes. Wiadomo już, że Zarco przenosi się do klasy MotoGP, więc z pewnością będzie chciał powalczyć o kolejny tytuł mistrzowski. W ubiegłym roku Johann Zarco dojechał do mety na 2. miejscu, Alex Rins – na 3., a Sam Lowes zamykał pierwszą piątkę.

W klasie królewskiej prowadzi Marc Marquez, który ma na koncie 145 punktów. Drugi jest Jorge Lorenzo ze stratą 24 punktów, a trzeci – Valentino Rossi, który ma 103 punkty. Wyścig w Assen odbył się w trudnych warunkach pogodowych. Jorge Lorenzo dojechał do mety dopiero na 19. miejscu, a Valentino Rossi zaprzepaścił szanse na dogonienie hiszpańskiego zawodnika wypadając z toru. Swoją szansę najlepiej wykorzystał Marc Marquez, który dojechał do mety na drugiej pozycji. Skoro już o Marquezie mowa, to zawodnik jest niepokonany na Sachsenring od samego początku swojej kariery w klasie królewskiej. Czy zwycięży i tym razem? O tym przekonamy się w niedzielę.

Autor: Wojciech Grzesiak