-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP MotoGP 2016: Brad Binder potwierdza mistrzowską formę wygrywając w Australii Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

MotoGP 2016: Brad Binder potwierdza mistrzowską formę wygrywając w Australii

Brad Binder wygrał wyścig klasy Moto3 na torze Phillip Island i tym samym potwierdził, że w pełni zasługuje na tytuł mistrzowski.

Brad Binder był najszybszy podczas sobotnich kwalifikacji. Do pierwszego rzędu trafili również Nicolo Bulega i Gabriel Rodrigo.

Przy pierwszym starcie wyścigu z toru wypadli Joan Mir i Nicolo Bulega. Jednak to wypadek Johna McPhee, przez który z rywalizacji odpadli również Jorge Navarro i Enea Bastianini, sprawił, że wyścig został przerwany.

 Wznowienie nastąpiło na dystansie 10 okrążeń. Jorge Navarro miał dużo szczęścia, ponieważ udało mu się wystartować po raz kolejny. Start najlepiej wykorzystali Brad Binder i Andrea Locatelli, którym udało się uciec do przodu. O trzecie miejsce walczyła grupa składająca się aż z 16 zawodników.

W walce o najniższy stopień podium najlepiej poradził sobie Aron Canet. Na pierwszym i drugim miejscu, z bezpieczną przewagą przyjechali Brad Binder i Andrea Locatelli.

Wyścig Moto3 - pierwsza piątka:
1. Brad Binder
2. Andrea Locatelli
3. Aron Canet
4. Darryn Binder
5. Livio Loi

W klasyfikacji generalnej Enea Bastianini umocnił się na drugim miejscu i ma na koncie 164 punkty. Daje mu to aż 21 punktów przewagi nad Jorge Navarro. Ciekawie zapowiada się walka o czwarte miejsce, które zajmuje Nicolo Bulega mający na koncie 129 punktów. Joan Mir traci do niego 5 punktów, Fabio Di Giannantonio ma stratę 7 punktów, a Francesco Bagnaia traci tylko 9 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
Brad Binder wygrywa wyścig Moto3 na Phillip Island Brad Binder wygrywa wyścig...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści