MotoGP 2014: GP Malezji - Motogen.pl

W Moto3 spore szanse na tytuł mistrzowski ma Alex Marquez, który zgromadził 251 punktów i ma tym samym 20 punktów przewagi nad Jackiem Millerem. Trzecie miejsce zajmuje Alex Rins, który ma 210 punktów. Alex Marquez może już w ten weekend zdobyć tytuł mistrzowski. Organizatorzy cyklu MotoGP przedstawili kilka możliwości. Najbardziej realne z nich to zwycięstwo Marqueza i Miller na pozycji niższej niż druga; Marquez kończy na drugim miejscu, a Miller – poza podium i trzecia – Marquez kończy na trzeciej pozycji, a Miller – na szóstej lub niższej. Czy któryś z tych scenariuszy ma szansę się sprawdzić? Alex Marquez ma lepsze wyniki w wyścigach niż Miller, ale poprzednią rundę wygrał właśnie australijski zawodnik. Jack Miller przechodzi w przyszłym roku prosto do MotoGP, więc to zrozumiałe, że będzie chciał ukończyć ten sezon na pierwszym miejscu.

W Moto2 losy tytułu mistrzowskiego również mogą się rozstrzygnąć już w Malezji. Esteve Rabat ma 310 punktów i prowadzi generalkę. Jego główny rywal – Mika Kallio – ma 269 punktów i ciężko mu będzie nadrobić straty, ponieważ Rabat musiałby ukończyć wyścigi bez punktów, a Kallio musiałby je wygrać. Trzeci jest Maverick Vinales, który ma 249 punktów.

W MotoGP napięcie rośnie, ponieważ o drugie miejsce walczą Rossi, Lorenzo i Pedrosa. Marc Marquez może spać spokojnie mając 312 punktów na koncie i tytuł mistrzowski w kieszeni. Jednocześnie zawodnik zapowiedział, że nie zamierza pomagać Pedrosie i chce ukończyć pozostałe wyścigi na pierwszym miejscu. Drugi jest Valentino Rossi z 255 punktami, a trzeci – Jorge Lorenzo, który ma 247 punktów. Dani Pedrosa zgromadził 230 punktów. Zapowiada się ciekawa walka, ponieważ każdy z nich ma szanse na zdobycie tytułu pierwszego wicemistrza.

Autor: Wojciech Grzesiak