Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Akcesoria motocyklowe Momo Design wprowadza do sprzedaży kask z grafenem Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Akcesoria

Momo Design wprowadza do sprzedaży kask z grafenem

Włoski producent kasków Momo Design, przy współpracy z Włoskim Instytutem Technologii opracował kask, w którym zewnętrzna skorupa jest pokryta grafenem. Produkt wkrótce trafi do sprzedaży.

Kask powstał w ramach projektu Graphene Flagship, który jest prowadzony przez Komisję Europejską. W projekcie bierze udział 150 grup badawczych z 23 krajów, a jego budżet to miliard euro.

 Droga od projektu do gotowego produktu zajęła 18 miesięcy, a efektem prac jest kask, którego zewnętrzna skorupa jest pokryta grafenem. Pierwsza partia będzie liczyła 3000 egzemplarzy. Taśma produkcyjna została wyposażona w maszyny pozwalające na aplikację grafenu. Dzięki temu kaski będą schodziły z tej samej taśmy co obecne już na rynku produkty Momo Design.

Kaski pokryte grafenem trafią do sprzedaży pod koniec roku i będą kosztowały nieco ponad 1000 złotych. Czy to pierwszy krok na drodze do projektowania nowej generacji skorup, która będzie trwalsza i lżejsza niż rozwiązania dostępne obecnie na rynku?

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
Kask Momo Design zbudowany z użyciem grafenu Kask Momo Design zbudowany...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści