Mistrzowskie tytuły MX rozdane - Motogen.pl

W klasie najmłodszych riderów triumfował zgodnie z przewidywaniami jedenastolatek z KM Wisła Chełmno Cobra Rabbittsport Motocross Team – Filip Bukowicz. W klasie 85 mistrzowski tytuł wywalczył Jakub Barczewski (LKS Jastrząb Lipno). Kuba co prawda w gdańskiej rundzie musiał ustąpić pola Dominikowi Małeckiemu, jednak zgromadzone dotychczas punkty zagwarantowały mu zwycięstwo w sezonie 2013.

Z kolei najszybszym Mastersem okazał się w tym roku Jacek Olszewski (LKS Jastrząb Lipno), choć w ostatniej rundzie lepszym okazał się jego odwieczny rywal Jacek Lonka. Wśród Juniorów triumfował Adam Tomiczek (UKS Wiraż Cieszyn). W pierwszym wyścigu MX2 pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Wysocki (CKM Cieszyn) przed Łukaszem Lonką (Automobilklub Głogowski) i Karolem Kędzierskim (KM Cross Lublin). W drugim przejeździe miejscami zamienili się Łukasz z Tomaszem, Karol był ponownie trzeci. Mistrzem Polski został Łukasz Lonka.

Ukoronowaniem zawodów była oczywiście klasa Open. Na starcie stanęło 38 zawodników. W pierwszym i drugim przejeździe wygrał Łukasz Lonka, któremu przypadł w udziale kolejny mistrzowski tytuł. Sezon MP MX dobiegł końca. Przed nami jeszcze ostatnia runda Mistrzostw Polski Kobiet MX (14/15.09. – Dębska Wola) i finały Pucharu Polski w nowej formule.