Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Supermoto Mistrzostwa Świata Supermoto wracają do Poznania! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Supermoto

Mistrzostwa Świata Supermoto wracają do Poznania!

Automobilklub Wielkopolski po zeszłorocznym, niezwykle udanym debiucie organizacyjnym został doceniony przez Światową Federację Motocyklową (FIM), która ponownie powierzyła klubowi przygotowanie na Torze „Poznań” rundy Mistrzostw Świata i Europy FIM w Supermoto.

Impreza odbędzie się w dniach 16-17 lipca 2016r., a równolegle z najlepszymi zawodnikami świata w Poznaniu zobaczymy też krajową czołówkę motocyklistów rywalizujących w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto.

Supermoto, to wciąż rozwijająca się w Polsce dyscyplina wyścigów, łącząca szybkość wyścigów drogowych z widowiskowością motocrossu. Zawody będą odbywały się na specjalnie przygotowanej pętli o długości 1440 m., której bazą jest tor kartingowy oraz specjalnie przygotowany 200 metrowy odcinek terenowy z tzw. hopami, na których zawodnicy będą wykonywać efektowne skoki. Taka konfiguracja toru zapewnia dużą atrakcyjność zawodów dla kibiców, którzy niemal z każdego miejsca będą mogli obserwować całą stawkę. O zwycięstwie w Grand Prix Polski S1GP zadecyduje suma punktów zdobytych przez zawodników w dwóch wyścigach rozgrywanych w niedzielę.

 Tegoroczne Grand Prix Polski będzie IV w tym sezonie rundą cyklu Mistrzostw Świata S1GP. Do tej pory zawodnicy rywalizowali w Hiszpanii (Jerez, Valencia) oraz we Włoszech (Busca).

W klasyfikacji generalnej S1GP prowadzi ubiegłoroczny Mistrz Świata – Thomas CHAREYRE (Francja) 145 pkt., który w tym sezonie wygrywał już pięciokrotnie, tylko raz uznając wyższość Marca Reiner SCHMIDTa (Niemcy) 127 pkt. – ubiegłorocznego Mistrza Europy Supermoto S2. Schmidt: „Zmiana kategorii jest trudniejsza niż się wydaje, muszę dużo trenować by móc nawiązać walkę z Thomasem, który jest bardzo silnym motocyklistą. Cieszę się, że zostałem w teamie z którym osiągnąłem swój największy sukces w karierze, teraz skupiamy się na doskonaleniu ustawień motocykla – silnika, zawieszania, eksperymentujemy z układem hamowania. Liczę, że ten sezon będzie bardzo udany.”

Reiner wygrał w ubiegłym roku w Poznaniu startując w klasie S2; czy w prestiżowej S1GP będzie w stanie powtórzyć sukces? Do walki o czołowe lokaty włączają się też Pavel KEJMAR (Czechy) 120 pkt. oraz Lukas HOLLBACHER (Austria) 116 pkt., których na Torze „Poznań” podziwialiśmy już w ubiegłym roku. Nasz południowy sąsiad ściga się w teamie KTM MTR Racing Team i tak mówi o swoich startach w 2016 r.: „Tegoroczny motocykl jest zupełnie nową konstrukcją, ma nową ramę, silnik, hamulce i zawieszenie, jest znacznie lepszy od ubiegłorocznego. Chcemy powalczyć o tytuł, ale rywalizacja jest bardzo zacięta, będę walczył o każde zwycięstwo, a przynajmniej każde podium.”  

 Ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Polski – Fin Mauno HERMUNEN, wycofał sięze startów w serii S1GP, więc pewnym kandydatem do zwycięstwa wydaje się być Thomas CHAREYRE, który nie dość że jest aktualnym liderem serii, to w ubiegłym roku zajął na Torze „Poznań” drugie miejsce.

W rozgrywanych równolegle – Mistrzostwach Europy Supermoto S2 – liderem klasyfikacji jest Peter Vorlicek (Czechy) 141 pkt., który wygrał w 2016 r. pierwsze dwie rundy mistrzostw. We Włoszech musiał jednak uznać wyższość Diego Monticelli (Włochy), który po problemach podczas drugiej rundy odrabia starty i jest już 7 w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy S2 zajmuje Milan Stiniasky (Czechy) 113 pkt., a trzeci jest Lorenzo Promutico (Włochy) 95 pkt.

Liczymy, że do walki o czołowe lokaty włączą się też Polscy zawodnicy na czele z reprezentantami Automobilklubu Wielkopolski - Wojtkiem Mańczakiem i Tomaszem Nawrockim, tym bardziej, że w ramach wyścigowego weekendu Supermoto na Torze „Poznań” w piątek 15 lipca rozegrana zostanie runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, gdzie obaj reprezentanci gospodarzy startują na co dzień.

Tagi

...
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Mistrzostwa Świata FIM Supermoto 2015 - Poznań

203
zdjęcia
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści