Matthieu Lussiana zdobywa BMW Motorrad Race Trophy - Motogen.pl

BMW Motorrad Race Trophy to program, który jest stworzony z myślą o ekipach i zawodnikach, którzy wybrali BMW S1000RR. W tym roku sezon trwał od 17 listopada 2014 do 22 listopada 2015. Wynika to z tego, że organizatorzy chcieli dostosować się do kalendarza Brazilian Superbike Championship i South African Motorcycle Championship. BMW Motorrad Race Trophy obejmuje wybrane serie krajowe oraz międzynarodowe. Najbliższy nam jest puchar Alpe Adria, w którym co roku startuje wielu zawodników z Polski.

W tym sezonie do wyścigu po 20 000 euro stanęło 104 zawodników z 22 krajów i 73 teamów. Rywalizowali oni w 19 seriach wyścigowych i 318 wyścigach. Czek na 20 000 euro otrzymał Matthieu Lussiana z BMW Motorrad Petronas Racing. Lussiana zdobył 436,69 pkt w Moto 1000 GP / Campeonato Brasileiro de Motovelocidade (MT1GP). Na drugim miejscu uplasował się Jordan Szoke z Mopar Express Lane BMW Superbike Team, który zdobył 429,67 pkt w Canadian Superbike Championship. Trzeci był Roland Resch z Reitwagen Racing Team. Resch zdobył 414,73 pkt. ścigając się w ramach pucharu Alpe Adria. Wśród polskich zawodników najwyżej uplasował się na 40. miejscu Marek Szkopek z LRP Poland, który zdobył 126,56 pkt. w ramach cyklu Alpe Adria.

==> Dowiedz się więcej o BMW Motorrad Race Trophy <==

Oprócz tego każdy zawodnik, który zdobył tytuł mistrzowski w tym sezonie, otrzymał 2500 euro, a jego ekipa – 7500 euro. Te nagrody otrzymali eeki Kuparinen i Motomarket Racing Team, Roland Resch z Reitwagen RAcing Team, Michal Prasek z Rochac and Fejta Motoracing Team, Markus Reiterberger z Van Zon Remeha BMW, Jordan Szoke i Matthieu Lussiana.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję BMW Motorrad Race Trophy, a szczegóły poznamy wkrótce.

Autor: Wojciech Grzesiak