Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP Marc Marquez bliski siódmego tytułu Mistrza Świata Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

Marc Marquez bliski siódmego tytułu Mistrza Świata

Już jutro startują oficjalne treningi na japońskim torze Motegi, a w czasie niedzielnego wyścigu być poznamy być może Mistrza Świata 2018 w klasie MotoGP. Marc Marquez ma bezpieczną przewagę 77 punktów i jeśli wygra GP Japonii, przywiezie stamtąd kolejny tytuł.

Zadanie , jakie stoi przed Marquezem, będzie trudne, ponieważ tor Motegi nagradza motocykle dysponujące rakietowym odejściem. Obiekt pełen jest ostrych nawrotów i długich prostych, jest więc jakby skrojony pod motocykle Ducati. Hiszpański mistrz dobrze o tym wie:

 

Mamy szansę na zdobycie tytułu w domowym wyścigu Hondy, więc jest to dla nas bardzo ważne. Naturalnie postaramy się uzyskać najlepszy możliwy rezultat przed japońskimi fanami i kierownictwem Hondy, nawet jeśli Motegi jest torem typu "stop-and-go", na którym przyśpieszenie jest kluczowym czynnikiem. Będziemy musieli więc ciężko pracować i poprawić się nieco w tym obszarze, jeśli chcemy pokonać Ducati. Jeśli się nie uda, postaramy się skupić i uspokoić oraz jak najlepiej zarządzać tą sytuacją. Ważne jest, aby w końcu osiągnąć nasz cel - kolejne Mistrzostwo Świata.

 

GP Japonii to 16 wyścig w kalendarzu MotoGP, po nim czekają nas jeszcze trzy - w Australii, Malezji oraz tradycyjny koniec sezonu w hiszpańskiej Walencji. Marquez ma w tej chwili aż 77 punktów przewagi nad drugim w tabeli Andreą Dovizioso z Ducati. Biorąc pod uwagę jego aktualną formę, siódmy tytuł mistrzowski, a piąty w klasie królewskiej MotoGP, jest już niemal przesądzony - jeśli jeszcze nie w Japonii, to w którymś z kolejnych wyścigów.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści