MV Agusta wraca do World Superbike - Motogen.pl

Początkowo Alexander Yakhnich miał w planach pozostanie przy Yamasze i wystawienie teamu w klasie Superbike z R1, ale już we wrześniu było wiadomo, że plany się zmieniły. Wtedy to Sam Lowes testował model F4RR. Tegoroczny Mistrz Świata klasy Supersport mówił na początku, że chciałby przejść do klasy Superbike, ale pozostać przy motocyklach Yamaha. Wiadomo jednak, że zawodnik w przyszłym roku wystartuje w Moto2, a Alexander Yakhnich podpisał umowę z MV Agusta.

Umowa została podpisana 15 listopada, a nowy team będzie nosił nazwę MV Agusta Reparto Corse – Yakhnich Motorsport. Castiglioni i Yakhnich planują nie tylko wystawienie teamu fabrycznego, ale również udostępnienie motocykli satelickich dla innych ekip. Dodatkową zachętą do powrotu było z pewnością pierwsze od 37 lat miejsce na podium zdobyte przez Roberto Rolfa w klasie Supersport. Zawodnik ukończył na trzecim miejscu wyścigi na torach Donington Park i Jerez. Z kolei jego team partner – Christian Iddon ukończył na trzecim miejscu wyścig na Magny-Cours.

Giovanni Castiglioni chciałby zobaczyć motocykl ze swojej fabryki walczący o czołowe miejsca w klasie Superbike już w 2015 roku. Alexander Yakhnich z kolei ma nadzieję, że nastąpi to już w przyszłym roku.

Więcej o motocyklach MV Agusta Autor: Wojciech Grzesiak