-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike MV Agusta ogłasza skład na przyszły sezon Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

MV Agusta ogłasza skład na przyszły sezon

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że MV Agusta przy współpracy z Yakhnich Motorsport wystawi swój fabryczny zespół wyścigowy. Teraz znamy już nazwiska zawodników, którzy w przyszłym sezonie wystartują w klasach Superbike i Supersport.

Pełna nazwa zespołu to MV Agusta Reparto Corse - Yakhnich Motorsport. Zawodnicy będą startować na motocyklach F4 RR w klasie Superbike i F3 w klasie Supersport. W tej pierwszej wystartuje Claudio Corti, który w sezonie 2013 jeździł w MotoGP na motocyklu FTR Kawasaki w klasie CRT. Wcześniej przez trzy lata ścigał się w Moto2. Tegoroczny sezon MotoGP Corti zakończył na 19. miejscu z 14 punktami na koncie.

W klasie Supersport pojadą Vladimir Leonov i Jules Cluzel. Leonov jest zawodnikiem Yakhnich Motorsport i w tym sezonie jeździł na Yamasze YZF-R6, którą zdobył jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Jules Cluzel z kolei jeździł w Superbike na Suzuki GSX-R1000, a wcześniej startował w klasie Supersport. W 2012 roku udało mu się zdobyć tytuł wicemistrza World Supersport. Dla obu zawodników przyszły rok będzie trzecim sezonem w serii Superbike World Championship.

Więcej o motocyklach MV Agusta Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Zawodnicy MV Agusta Reparto Corse - Yakhnich Motorsport Zawodnicy MV Agusta Reparto...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści