-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju MSWiA mówi dość: kierowcy policyjnych radiowozów BMW na szkolenie do Zasady! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

MSWiA mówi dość: kierowcy policyjnych radiowozów BMW na szkolenie do Zasady!

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach pod Poznaniem utworzony przez trzykrotnego mistrza Europy oraz jedenastokrotnego mistrza Polski, Sobiesława Zasadę stanie się miejscem szkoleniowym dla blisko 560 policjantów z wydziałów ruchu drogowego.

 

Szkolenie będzie obejmowało między innymi innymi: treningi na matach poślizgowych z systemem kurtyn wodnych (długość blisko 100m), jazdę slalomem, odpowiedni dobór toru jazdy oraz pracę kierownicą w zależności od typu zakrętu, panowanie nad balansem auta oraz optymalne operowanie gazem i skrzynią biegów.

 

Radosława Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP: „Od jakiegoś czasu policjanci ruchu drogowego do pełnienia służby wykorzystują nowoczesne radiowozy z napędem 4×4 o dużej mocy i wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Szkolenie funkcjonariuszy w zakresie doskonalenia techniki jazdy jest logiczną koniecznością związaną z zakupem 140 sztuk takich pojazdów. Szkolenie dedykowane policjantom ruchu drogowego, oprócz techniki jazdy podniesie ich kwalifikacje w zakresie zasad prowadzenia pościgu transgranicznego. Projekt jest współfinansowany w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego 2014-2020.”

 

Nieoficjalnie mówi się, że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod który podlega policja powoli kończy się cierpliwość i resort ma dość zbyt częstego uszkadzania 250 konnych, nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive.

 

Szkolenia już się rozpoczęły i potrwają do 30 listopada 2019.

 

Źródło: auto.dziennik.pl

Źródło zdjęcia: tvn24.pl

Więcej o motocyklach BMW Autor: Jakub Olkowski
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści