MP i PP SuperEnduro 2014- podsumowanie zawodów w Dolinie Charlotty - Motogen.pl

Pogoda też nie stwarzała najlżejszych warunków. Ściganie się na torze Superenduro w ponad trzydziestostopniowym upale na pewno jest wyzwaniem. Zakładając całą motocrossową zbroję można się już zmęczyć, a co dopiero po 8- minutowym wyścigu z hardcorowymi przeszkodami. Na starcie zawodów stawiło się ok. 40 zawodników z różnych klas. W klasie Open Mistrzostw Polski bezkonkurencyjny okazał się Paweł Szymkowski #41, który prowadził przez wszystkie trzy wyścig i zdobył komplet punktów podczas zawodów. Drugie miejsce wywalczył zawodnik klubu ETER Rymanów- Karola Paśko #73, a trzecie miejsce na podium zajął Paweł Kaim #91 na KTM-ie. Kolejną czwartą i piątą pozycję zajęli zawodnicy ŁKM Łódź. Paweł Wizgier #238 wyprzedził Michała Włodarczyka #443 jednym punktem, a podczas trzech wyścigów zawodnicy równo walczyli między sobą o wyższe miejsce.

W klasie Junior wygrał Emil Juszczak #321na KTM-ie 125 SX. Najszybszym Młodzikiem w Pucharze Polski okazał się Kuba Pawłowski #400z klubu ŁKM Łódź. Zwycięzcą wśród zawodników z licencją B został Michał Burdek #101, a wśród startujących z Licencją C pierwsze miejsce zdobył Hubert Gałęski #11 z Motoklubu Oborniki. W Superenduro wzięły też udział cztery Panie, które dzielnie pokonywały wymagający tor przeszkód. Pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Śniada #69, która wygrała wszystkie dwa wyścigi.

Kolejna runda Superenduro powinna odbyć się jeszcze w sierpniu w Tymbarku.