-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Łukasz Kędzierski testuje Shoei Hornet ADV kask w teren i na szosę [wideo] Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Łukasz Kędzierski testuje Shoei Hornet ADV kask w teren i na szosę [wideo] test, opinie i oceny

Czy istnieje kask uniwersalny? Takie pytanie często zadają sobie wszyscy lubiący dalekie wyprawy. Czyli większość z Was, co potwierdzają statystyki sprzedaży nowych motocykli. Z tego też powodu przetestowaliśmy Shoei Hornet ADV – kask do jazdy na szosie, świetnie sprawdzający się również w trakcie upalania poza szlakiem. Aby test był bardziej wiarygodny, wsadziliśmy go na głowę Łukasza Kędzierskiego – zawodnika motocrossowego i uczestnika legendarnego rajdu Dakar.

Z najnowszych badań konsumenckich wynika, że coraz więcej osób kupując nowy motocykl stawia na wygodne turystyki. Modne stały się jednoślady kompleksowe, takie, na których można zapuścić się w daleką podróż, mając świadomość, że bez problemu poradzą sobie one z jazdą tam, gdzie skończy się asfalt. Stąd właśnie sukces dużych turystycznych enduro, takich jak np.: BMW z serii GS, KTM Adventure, Yamaha Supertenere czy Ducati Multistrada. I właśnie z myślą o użytkownikach tych sprzętów powstał  Shoei Hornet ADV - kask, przeznaczony dla osób poszukujących uniwersalnego rozwiązania do jazdy w terenie i po szosie.

 

Zobacz również test: Shoei Hornet ADV – kask na szosę i bezdroża

 

W Hornecie postawiono przede wszystkim na prostotę obsługi. Za pośrednictwem dwóch pokręteł zdemontuje się tu daszek, redukując tym samym opory powietrza podczas dynamicznej jazdy po drodze. Zrobiliśmy to, wcisnęliśmy gaz na autostradzie i bez problemu z prędkością 140 km/h, w ciszy i nie generując niepotrzebnych świstów powietrza, zajechaliśmy na tor motocrossowy do Łukasza Kędzierskiego. Tam – już sam mistrz – wykonując dwa banalnie proste ruchy zdemontował szybkę, z powrotem przypiął daszek, założył gogle i poleciał upalać na hopach.

 

Zobaczcie i posłuchajcie, jakie są jego wrażenia z jazdy w Shoei Hornet ADV. 

 

Oceń ten materiał:
Łukasz Kędzierski testuje Shoei Hornet ADV kask w teren i na szosę [wideo] Łukasz Kędzierski testuje kask Shoei Hornet ADV
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści