Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Łódzka szajka złodziei rozbita - policjanci odzyskali 6 motocykli Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Łódzka szajka złodziei rozbita - policjanci odzyskali 6 motocykli

Dosyć niedawno na facebooku było głośno o zuchwałej kradzieży motocykli dokonanej w Łowiczu, w województwie łódzkim. Łupem złodziei padły trzy nowe, drogie, luksusowe motocykle: Indian Scout Bobber, Ducati XDiavel S, BMW R1200GS. Łowiccy policjanci stanęli na wysokości zadania – rozbijając szajkę złodziei i paserów oraz odzyskując skradzione motocykle.

Zuchwała kradzież miała miejsce 4 kwietnia i od tego czasu łowiccy policjanci pracowali w pocie czoła, by namierzyć złodziei. To udało się dosyć szybko i po mniej niż trzech tygodniach złodzieje i paserzy zostali zatrzymani, a motocykle odzyskane. Pojazdy były schowane pod plandekami i w sianie na terenie dwóch posesji leżących w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim. Policjanci przejęli nie tylko 3 wyżej wymienione motocykle, ale również 3 kolejne – Kawasaki ZX6 oraz dwie crossówki. Wartość sześciu zabezpieczonych motocykli oceniono na 250 tys. zł.

 

 

Osobami trudniącymi się tym niecnym procederem okazało się sześciu mężczyzn. O kradzież podejrzani są: 31-latek i dwóch 43-latków, mieszkańców powiatu poddębickiego, którzy od razu trafili za kratki na 3 miesiące, a grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 61-latek i 40-latek z powiatu poddębickiego oraz 23-letni obywatel Ukrainy usłyszeli zarzut paserstwa, a które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

 

Mamy nadzieję, że historia ta zakończy się pełnym happy endem i element ten trwale zostanie odseparowany od społeczeństwa. Istnieje też inne rozwiązanie, podrzucone przez jednego internautę w komentarzu pod informacją o ujęciu przestępców: „ja bym ich nie zamykał tylko wpuścił na zlot np. do Łagowa jako główną atrakcję wieczoru…”, aż chciałoby się spełnić prośbę tego motocyklisty!

 

Źródło: lodzka.policja.gov.pl

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści