Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Kraków: Buspasy również dla motocykli Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Kraków: Buspasy również dla motocykli

Krakowscy motocykliści w tym roku nie tylko organizowali zbiórkę pieniędzy na rzeczy dla najbardziej potrzebujących, ale sami również dostali prezent i to od władz miasta.

Od początku przyszłego roku motocykle będą mogły poruszać się krakowskimi buspasami. Prezydent miasta Jacek Majchrowski powiedział, że pomoże to poprawić bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz samych motocyklistów, którzy na niektórych odcinkach nie będą musieli przeciskać się między samochodami. W Krakowie jest łącznie 27 kilometrów buspasów. Stolica Małopolski jest pierwszym miastem w Polsce, które udostępniło pasy dla autobusów motocyklistom. Podobne rozwiązanie funkcjonuje chociażby w Londynie, gdzie dzięki temu spadła liczba niebezpiecznych wypadków z udziałem motocyklistów. Oczywiście kierowcy nadal będą musieli uważać na motocyklistów, ponieważ przy skręcaniu w prawo  lub próbach włączenia się do ruchu może dojść do kolizji.

Krakowscy motocykliści co roku organizują akcję MotoMikołaje i w ramach tego wydarzenia spotykają się również z władzami miasta. W tym roku MotoMikołaje obdarowali upominkami dzieci z Ośrodka dla Niewidomych i Słabowidzących, a także wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Mamy nadzieję, że jeśli rozwiązanie się przyjmie i będzie bezpieczne, to inne miasta pójdą w ślady Krakowa, czego Wam i sobie życzymy.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści