-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Kontrola drogowa z powietrza? Policja rozważa użycie dronów... Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Kontrola drogowa z powietrza? Policja rozważa użycie dronów...

Do samochodów oznakowanych i nieoznakowanych policji z videorejestratorami, fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości i systemów rejestrujących przejazdy na czerwonym świetle może dojść niedługo kolejne narzędzie do walki z piratami drogowymi – drony.

Pomysł nie jest nowy, bo już w 2016 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wraz z naukowcami z Politechniki Śląskiej sprawdzali empirycznie, czy drony nadają się do walki z łamiącymi przepisy kierowcami. Wtedy chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Choć rozwiązań tych do tej pory nie wdrożono, to jednak pomysły nie zostały do końca zarzucone. Podczas odbywającej się Droniady 2019, czyli katowickiego, akademickiego konkursu w którym wykorzystywane są drony wraz z systemami analizującymi informacje, doszło do zamkniętego spotkania urzędników Ministerstwa Infrastruktury ze specjalistami „od dronów”. Sondowano w nim możliwości użycia tych maszyn do nadzoru ruchu drogowego.

 

Czy i kiedy współpraca ta zaowocuje latającymi „radiowozami”? Czas pokaże. Ale na wszelki wypadek miejcie oczy nie tylko dookoła głowy, ale także i nad nią.

 

Źródło: brd24.pl

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
Kontrola drogowa z powietrza? Policja rozważa użycie dronów... Fot. Policja
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści