Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Enduro Koniec kariery Tadka Błażusiaka! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Enduro

Koniec kariery Tadka Błażusiaka!

Po zdobyciu sześciu tytułów FIM SuperEnduro, pięciu mistrzostw Ameryki AMA EnduroCross oraz pięciu triumfów w najcięższej imprezie hard enduro na świecie – Erzbergrodeo, wywalczeniu czterech złotych medali X-Games i zwycięstwie w pierwszej edycji RedBull 111 Megawatt, Taddy Błażusiak zdecydował się zakończyć karierę sportową.

Tadek przez ostatnią dekadę totalnie zdominował świat hard enduro nie pozostawiając wątpliwości, kto jest najlepszym zawodnikiem świata. Teraz mówi „dość” i stawia przed sobą nowe wyzwania.


Jak powiedział sam mistrz w ekskluzywnym wywiadzie dla RedBull: „Hard enduro to nie rock n’ roll – nie da się utrzymywać na szczycie przez 50 lat, jak Rolling Stonesi”. Taddy tłumaczy dalej, że myśl o zakończeni kariery zawodniczej narastała w nim bardzo długo i jest doskonale przemyślana. Po części była podyktowana zbiegiem nieprzychylnych czynników, jak kontuzje i choroby, jednak ważniejsze były przesłanki pozytywne. Zawodnik czuje się absolutnie spełniony i teraz stawia przed sobą nowe cele. Odchodzi z radością i pełen energii nakręcany tym, co go czeka w przyszłości.  Z wywiadu nie dowiadujemy się, co to konkretnie będzie, natomiast Tadek zapewnia, że pozostaje blisko motocykli i firmy KTM.

 


Po raz ostatni w akcji hard enduro, Tadka będzie można zobaczyć w Krakowie na inauguracyjnej eliminacji cyklu FIM Superenduro, 10 grudnia 2016r.


Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że Tadek zmieni zdanie i niczym swego czasu Michael Jordan powróci do swej koronnej dyscypliny by jeszcze raz pokazać, kto jest najlepszy.


Taddy – w imieniu redakcji i wszystkich kibiców gratulujemy wszystkich sukcesów i dziękujemy Ci za to wszystko, co zrobiłeś dla promocji motorsportu na świecie, a także za to, że przez lata sławiłeś dobre imię Polski! Respekt!

 

Kliknij w zdjęcie i oglądaj film dokumentalny o Taddym

 

 

...
oceń ten materiał:
Koniec kariery Tadka Błażusiaka! Tadeusz Taddy Błażusiak 111
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści