-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy tekstyliów Komplet turystyczny Modeka X-Renegade – sezon zaliczony Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Komplet turystyczny Modeka X-Renegade – sezon zaliczony test, opinie i oceny

Od pojawienia się w naszej redakcji kompletu turystycznej odzieży motocyklowej Modeka X-Renegede minęło już ładnych parę tysięcy kilometrów. Zestaw sprawdza się doskonale, choć na początku nie wzbudzał dużego entuzjazmu.

Poprzedni, który towarzyszył mi w wyprawach, był wykonany przez renomowaną włoską firmę, wyposażony w wewnętrzną warstwę zrobioną z tkaniny z membraną gore-tex. Wszyscy klękali przed nim z zachwytu, ale już po paru wycieczkach okazało się, że bardziej rozczarowuje niż ujmuje funkcjonalnością. Gdy po takich doznaniach miałem założyć komplet Modeka X-Renegade, pozycjonowany niżej w hierarchii cen i sklepowych półek, nie spodziewałem się zbyt wiele. Jeżeli drogi zestaw nie dał rady, to jak coś tańszego może spełnić oczekiwania? Okazało się jednak, że może.


Modeka X-Renegade już przy pierwszej przymiarce mile zaskakuje rozmiarówką. Każdy z nas ma indywidualne kształty i trudno jest się wstrzelić w to, co producent ma do zaoferowania. W przypadku Modeki komplet pasował jak szyty na miarę. Trójwarstwowy zestaw posiada dodatkowo możliwość regulacji szerokości rękawów oraz nogawek.

 

Zobacz także: Test kombinezonu Modeka Chaser – skórzany komfort


Warstwa chroniąca przed wodą nie jest wszyta ani wklejona w główną kurtkę, pojawia się więc problem jej przewożenia kiedy jest wypięta. To samo dotyczy dodatkowej warstwy termicznej. Kieszeń z tyłu kurtki nie jest niestety w stanie ich pomieścić. Zresztą umieszczenie tam jakiegokolwiek większego przedmiotu pogarsza komfort podróżowania.


Ponieważ Modeka X-Renegade to zestaw przeznaczony do turystyki, więc powinniśmy w naszym bagażu zarezerwować choć odrobinę miejsca na dodatkowe membrany, które będą nam towarzyszyć w czasie zdobywania nowych szlaków.

 

Strony:

Powiązane materiały

Zobacz galerię

Kurtka i spodnie Modeka X-Renegade

26
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści