Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Komfortowo po bezdrożach - nowy koncept Kymco Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Komfortowo po bezdrożach - nowy koncept Kymco

Tajwański gigant Kymco pracuje nad zaadoptowaniem modelu AK550 do potrzeb miłośników szutru i lekkiego offroadu. Wszystko wskazuje na to, że firma planuje pójść drogą wyznaczoną w zeszłym roku przez Hondę X-ADV.

Poszukiwanie nowych nisz na to codzienny znój działów marketingu, bez którego ciężko byłoby poszczególnym producentom utrzymać się na powierzchni nasyconego do granic możliwości rynku. W tradycyjnych segmentach trudno już wcisnąć coś nowego, stąd rosnące zainteresowanie hybrydami, łączącymi cechy wielu gatunków motocykli. Przykładem tego jest zeszłoroczna nowość Hondy, offroadowy skuter X-ADV.

 

Kymco, które od lat bacznie obserwuje wielkiego konkurenta zza Morza Wschodniochińskiego, postanowiło nie zostawać w tyle. Odpowiednia platforma już istnieje - wielki, dwucylindrowy i bardzo luksusowy model AK550. Trzeba go tylko trochę odchudzić, podnieść i nadać mu bardziej zadziorny charakter.

 

Do internetu powoli dostają się zdjęcia sugerujące przyszły wygląd tego pojazdu. Nie wiadomo, ile z niego zostanie w wersji produkcyjnej, ale nam bardzo podoba się chociażby płaska, off-roadowa kanapa z podnoszonym zadupkiem, którą widać na wizualizacji. Kymco ma poważną lekcję do odrobienia - Honda podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko. Tajwańczycy mogą zawalczyć ceną - obecny AK550 jest o dobre kilkanaście tysięcy tańszy niż X-ADV. Kolejne informacje o nowym projekcie Kymco powinny pojawiać się sukcesywnie wraz z nadchodzącym sezonem targowym.

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści