Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy skór motocyklowych Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition test, opinie i oceny

Kiedy w zeszłym sezonie firma 4SR pojawiła się na rynku, miała naprawdę mocne wejście. Kombinezony 4SR były w miarę tanie, a oferowały tyle samo, co niemal dwukrotnie droższa konkurencja.

Kiedy w zeszłym sezonie firma 4SR pojawiła się na rynku, miała naprawdę mocne wejście. Kombinezony 4SR były w miarę tanie, a oferowały tyle samo, co niemal dwukrotnie droższa konkurencja.

Stwierdzenie, że kombiki 4SR są tanie, było nie do końca zgodne z prawdą. One po prostu kosztują normalnie, podczas gdy konkurencja nalicza sobie kosmiczne marże. Powoli się to zmienia, ale jeszcze nie tak dawno można było wybrać: kupić kombinezon w Polsce albo sprowadzić sobie ten sam model zza zachodniej granicy wraz z butami, rękawicami i kaskiem. W obu przypadkach cena końcowa wynosiła niemal tyle samo. Firma 4SR obrała inną strategię – postanowiono sprzedawać w Polsce kombinezony za cenę taką, jak w innych krajach. Model RR Edition kosztuje obecnie 2083 zł (bez sliderów), a zanim dolar i euro oszalały, cena była jeszcze niższa – ok. 1600 zł (!).


W przeciwieństwie do innych firm, 4SR nie ma całej gamy różnych modeli. Jeśli chcesz kupić kombinezon dwuczęściowy, to kupujesz model RR Edition, który występuje w dziewięciu wersjach kolorystycznych. Każdy z nich jest stylizowany tak, żeby wyglądał na jednoczęściowy. Biorąc pod uwagę kierowane do mnie pytania w stylu „wygodnie jest ci zakładać jednoczęściówkę na miasto?”, można chyba przyznać, że RR Edition faktycznie na pierwszy rzut oka nie wygląda na dwuczęściowy. Każdy egzemplarz posiada jedną wewnętrzną, zamykaną rzepem kieszeń. Wnętrze jest wyłożone siatkową wyściółką, która dobrze spełnia swoją rolę.


For Street Racing
Mówiło się, że jakość tych kombinezonów jest porównywalna ze znacznie droższymi i to właśnie chcieliśmy sprawdzić. Od razu zdradzę, że tę markę należy zestawiać z takimi, jak: Berik, Arlen Ness czy ze średnimi modelami Alpinestars lub Dainese. Jakiekolwiek porównywanie do mTTr, Probiker, Tschul czy innych lowendowych produktów jest kompletnie nie na miejscu – to całkiem inne kombinezony.


Dodam jeszcze, że jeden z naszych polskich mistrzów, Paweł Szkopek, ściga się w kombinezonie 4SR (oczywiście, w wersji jednoczęściowej).

Strony:

Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition 4SR RR Edition
Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition - fot. 2 4SR RR Edition
Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition - fot. 3 4SR RR Edition
Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition - fot. 4 4SR RR Edition
Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition - fot. 5 4SR RR Edition
Kombinezon dwuczęściowy 4SR RR Edition - fot. 6 4SR RR Edition
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści