Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Kolejna próba zwiększenia stawki OC? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Kolejna próba zwiększenia stawki OC?

Dwa dni temu poruszaliśmy temat słabych wyników finansowych osiągniętych w segmencie OC przez firmy ubezpieczeniowe i związanym z tym ryzykiem wzrostu stawek OC. Jak się okazuje chęć drenażu naszych kieszeni jest mocno zakorzeniona w świadomości ubezpieczycieli i właśnie dowiedzieliśmy się o kolejnym pomyśle firm ubezpieczeniowych pt. "jak wyciągnąć pieniądze od klienta"

Dlaczego ubezpieczyciele chcą podwyżki?  Tutaj znajdziecie poprzeni materiał. Ubezpieczyciele twierdzili, że wysokość wypłat za szkody jest coraz wyższa a ilość wypadków i ich ofiar od kilku lat ma tendencję wzrostową. Najnowszy pomysł firm ubezpieczeniowych to wzrost stawek OC dla kierowców, którzy jeżdżą niebezpiecznie. A więc im więcej punktów karnych posiada kierowca, tym wyższą zapłaci stawkę.

 

Pomysł nie wydaje się zły, szczególnie, że "wynagradza" osoby jeżdżące rozsądnie i zgodnie z przepisami. Dodatkowo, w pewnym sensie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

 

Wzbudza jednak pewne kontrowersje: po pierwsze ciężko uwierzyć w dobre intencje firm ubezpieczeniowych szczególnie, że znaczny wzrost stawki (średnio 50%) nastąpił w zeszłym roku a po drugie weryfikacja oświadczenia kierowcy musiała by się wiązać z dostępem ubezpieczyciela do CEPiK - gdzie można sprawdzić ilość punktów karnych. Dlaczego "wrażliwe" dane osobowe miały by być udostępniane podmiotom komercyjnym czyli firmom ubezpieczeniowym?

 

Wyrażamy nadzieję, że pomysł się nie przyjmie. W chwili obecnej wysokość stawki OC i tak jest już weryfikowana na podstawie ilości szkód spowodowanych przez ubezpieczającego pojazd (wysokośc zniżek maleje w znacznym stopniu po kolizji). Czy w takim razie dwukrotne "ukaranie" kierowcy wzrostem stawki wydaje Wam się pomysłem fair?

 

 

 

 

 

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści