Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Inne testy Knox Aegis - wykuty przez bogów? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Knox Aegis - wykuty przez bogów? test, opinie i oceny

Ktoś, kto kiedykolwiek miał do czynienia z mitologią grecką wie zapewne, że Hefajstos wykuł dla Zeusa tarczę, którą nazwał Aegis. Pod dokładnie taką samą nazwą, jeden z najbardziej znanych producentów protektorów, wykuł dla nas ochraniacz pleców. Jak twierdzi jeden z najbardziej zaawansowanych protektorów tego typu na rynku. Czy rzeczywiście żółw Knoxa zasługuje na swoją nazwę?

Dane producenta

  • żółw został zaprojektowany aby idealnie pasował do wszystkich wielkości pleców od męskich do damskich i dziecięcych
  • cienka konstrukcja jest niewidoczna, nawet pod obcisłą, sportową, skórzaną kurtką
  • IPS system dla idealnego dopasowania, w każdej pozycji
  • wykonany z termoplastycznej gumy dla najlepszego pochłaniania uderzeń, nawet wielokrotnych
  • zatwierdzony przez Certyfikat Europejski poziom drugi wg EN1621-2
  • umożliwia dołączenia protektora klatki piersiowej

Wersje

Żółw dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej, która przeznaczona jest do zakładania na co dzień, oraz nieco przedłużonej (Aegis Race), która przeznaczona została dla użytkowników maszyn sportowych (posiada przedłużenie na kość ogonową). Opisywany w teście egzemplarz jest wersją standardową, dziewięciopłytową, zatem przeznaczoną na osobnika o wzroście ok. 180 cm. Inne modele, od 5 do 8 płyt, przeznaczone są na osoby niższe. W zależności od wersji cena (dystrybutora) kształtuje się od 480 do 600 zł za wersję dla osób dorosłych oraz 290 zł za czteropłytową wersję dla dzieci.

Charakterystyka

Żółw stworzony został w taki sposób aby zapewnić maksimum wygodny oraz bezpieczeństwa. Jakość wykonania, poza jednym drobiazgiem (o którym nieco dalej) nie pozostawia nic do życzenia. Widać, że dbałość o detale i solidność, to firmowy znak Knoxa. Żółw posiada regulowany, zamocowany na stałe pas biodrowy oraz regulowane szelki, które możemy również spiąć na krzyż. Zatrzaski na szelkach umożliwiają pełną regulację położenia głównego protektora, pośrednio również zaciśnięcie chwytu całości dla lepszego przylegania. Dodatkowo przy pasie biodrowym umieszczone są protektory nerek, które oczywiście możemy odczepić. Żółwia zakłada się bardzo szybko, do tego błyskawicznie możemy wyregulować wszystkie ustawienia.

Komfort

Ponad 35.000 km przejechał pod obcisłą skórzaną kurtką, nie odczułem jakiegokolwiek dyskomfortu spowodowanego tym, ze miałem go na plecach. Więcej, żółw układa się fantastycznie, można powiedzieć, że tworzy idealną harmonię z motocyklistą. Każdy ruch jest idealnie oddawany na ruchome płyty pancerza, przez co w ogóle nie czuć, że coś na plecach mamy założone. Zgięcia tułowia, skręty, zwieszenie się na motocyklu, wszystko bez jakichkolwiek zakłóceń. Do tego ta grubość, która sprawia, że jest właściwie niewidoczny przez co jednocześnie znacznie ułatwia jazdę z założonym plecakiem. Wspomnieć należy również o wentylacji, która w Aegisie jest na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście nie ma szans na pełen przewiew, nawet jeżdżąc w siatkowej kurteczce; co plastik i guma, to plastik i guma (jak na żółwia). Natomiast mając założoną bieliznę termoaktywną i skórę można śmiało powiedzieć, że otwory wentylacyjne i kanały na powierzchni stykającej się z plecami dają radę. No w każdym razie bluza nie wygląda jak szmata wyjęta z wiadra z wodą.

Strony:

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Knox Aegis - wykuty przez bogów? Zgodnie z mitologią grecką,Hefajstos wykuł dla Zeusa tarczę, którą nazwał Aegis.
Knox Aegis - wykuty przez bogów? - fot. 2 Testowana wersja to standard, miłośnicy torowej jazdy mogą pomyśleć o wersji Race.
Knox Aegis - wykuty przez bogów? - fot. 3 Żółw stworzony został w taki sposób aby zapewnić maksimum wygodny oraz bezpieczeństwa.
Knox Aegis - wykuty przez bogów? - fot. 4 Wentylacja to mocna strona produktu.
Knox Aegis - wykuty przez bogów? - fot. 5 Regulacja pasa.
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści