Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Keith Flint muzyk, motocyklista, własciciel teamów wyścigowych nie żyje Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Keith Flint muzyk, motocyklista, własciciel teamów wyścigowych nie żyje

Keith Flint, wokalista The Prodigy popełnił wczoraj samobójstwo. Zapewne wielu z was nie zdawało sobie sprawy, że drugą największą pasją muzyka były motocykle.

Kto z was nie zna The Prodigy? Muzyka zespołu to mix wielu gatunków ewoluujących od techno i rave we wczesnych latach 90. XX w., po breakbeat, hardcore, dance, big beat i industrial z elementami punkowej ekspresji wokalnej w latach późniejszych. Międzynarodową sławę przyniósł im album "No good" z 1994 z najbardziej chyba znanym utworem "Voodoo People".

 

"Voodoo People", The Prodigy

 

Keith Flint był także zapalonym motocyklistą, miłośnikiem adrenaliny i właścicielem teamów wyścigowych.

Od czasu zdania prawa jazdy kupował wszelkie motocykle głównie sportowe wzbogacając je o tuningowe dodatki. W jego garażu stały takie sprzęty jak Yamha RD400, rozwierocny do 1190 ccm GSX1100 czy wszelkie modele Fireblade'ów w tym wersje w malowaniu Repsola - Flint był zdeklarowanym fanem Micka Doohana.

 

 

Z czasem zaczął ścigać się na torze, używając profesjonalnie przygotowanych motocykli. W 1998 roku po serii większych wyrotek wycofał się, współprowadząc kilka zespołów wyścigowych odnoszących sukcesy w brytyjskich seriach supersport i endurance.

 

Muzyk odszedł 4 marca 2019r.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści