Kawasaki po raz drugi z rzędu wygrywa Le Mans 24 - Motogen.pl

Team SRC Kawasaki po raz kolejny zajął najwyższe miejsca na podium 24-godzinnego wyścigu rozgrywanego na torze Le Mans.

Po pełnej emocji nocy bitwa o okrążenia między zespołem Kawasaki (Da Costa Julien/Leblanc Gregory/Four Olivier) oraz Suzuki (Delhalle / Sakai / Guittet) trwała. Oba teamy jechały bardzo równo i tylko podczas pit stopów zmieniały się na pozycji lidera. Niestety, około godziny 10:40 Daisaku Sakai (Suzuki) musiał zjechać do boksu ze względu na problemy techniczne ze swoim motocyklem. Oczywiście ten pech został natychmiast wykorzystany przez kierowców SRC Kawasaki, którzy wypracowali sobie bezpieczną przewagę.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium ponownie znaleźli się kierowcy dosiadający motocykli Kawasaki ZX-10R. Wykonali oni 834 okrążenia toru. Na drugim miejscu uplasował się team S.E.R.T. Suzuki z 833 okrążeniami na koncie. Jako trzeci na mecie zameldował się zespół Monster Yamaha Yart (826 kółek).

Warto wspomnieć, że jest to też drugie z rzędu podium dla Pirelli, bo właśnie na oponach tej marki ścigali się zawodnicy Kawasaki. Kierowcy podczas 24-godzinnego wyścigu używali gum Diablo Superbike S.C.