Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Kawasaki Z900RS zadebiutuje w październiku Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Kawasaki Z900RS zadebiutuje w październiku

Na październikowych targach w Tokio Kawasaki zaprezentuje najnowszego neo-klasyka, model Z900RS. Motocykl będzie mocno nawiązywał do słynnego Z1 z początku lat 70 i jest odpowiedzią firmy na rynkowy boom na tego typu pojazdy.

Moda na nowoczesne motocykle w ciuchach po starszym rodzeństwie nie przemija. Triumph prawdopodobnie będzie sprzedawał swojego Bonneville’a do końca świata, BMW modelem R NineT przypomina sędziwym Niemkom młodość na kempingach dla nudystów, a Ducati serią Scrambler udaje, że wojna skończyła się 20 lat temu. Kawasaki do niedawna również miało mocnego zawodnika w tej klasie - model W800 był tak klasycznie brytyjski, że jego kierownicę tylko cudem umieszczono po właściwej stronie. Na rynku europejskim zabiła go jednak norma emisji spalin EURO4.

 

 

Zielona ekipa z Akashi szykuje teraz coś naprawdę mocnego. Na bazie agresywnego nakeda Z900 stworzyła modnego neo-klasyka, który pod nazwą Z900RS zadebiutuje już 25 października na targach w Tokio. Model ten ma być hołdem dla tradycji japońskich UJM-ów, które w latach 70 XX wieku zbudowały potęgę tamtejszego przemysłu motocyklowego. Główną inspiracją dla twórców maszyny był legendarny Kawasaki Z1, który na początku dekady disco masowo rozpalał wyobraźnię i gościł na plakatach w tysiącach chłopięcych sypialni.

 

Wszystkie szczegóły techniczne i ostateczny wygląd motocykla poznamy dopiero w dniu premiery, a tymczasem dział marketingu Kawasaki uraczył nas krótkim filmem wprowadzającym w klimat Z900RS. Praktycznie nie widać na nim samego pojazdu, ale krótkie ujęcia z okrągłą lampą i klasycznymi, podwójnymi zegarami dają dużo do myślenia. Kawasaki umie robić takie motocykle - wystarczy wspomnieć pięknego Zephyra. Tym razem też będzie pięknie.

 

Więcej o motocyklach Kawasaki
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści