Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe Kawasaki Z900RS - dwie wersje neoklasyka zadebiutują w Tokyo Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

Kawasaki Z900RS - dwie wersje neoklasyka zadebiutują w Tokyo

Pierwsze zapowiedzi nowego Kawasaki Z900RS pojawiły się w 2016r. Bazujący na Z900 model ma przypominać legendarne czterocylindrowce z lat 70-tych, mowa tutaj oczywiście o serii Z750, Z900 czy Z1. Hasłem przewodnim dla wprowadzenia modelu jest określenie "true spirit", co ma oddawać prawdziwość "ducha" konstrukcji z tamtych lat.

O tym, że na targach w Tokyo zadebiutuje Kawasaki Z900RS - pisaliśmy już wcześniej.

Dzisiaj wiadomo, że pojawi się w dwóch wersjach z mini owiewką oraz bez niej. Każda z nich będzie dostępna w kilku wersjach malowania oddającego ducha i klimat konstrukcji Kawasaki z lat 70-tych.

 

 

Kawasaki Z900RS...

 

 

Zmiany nie ograniczają się tylko do montażu przedniej osłony. Każda z wersji ma inny tłumik, kierownicę a także obręcze kół. Pomijając retro design otrzymujemy pełnowartościowego power-nakeda, z radialnymi zaciskami hamulcowymi i zaawansowaną technologią - np. przednim reflektorem LED.

 

W stosunku do "zwykłego" Z900 poprawiono przebiegi momentu obrotowego i mocy maksymalnej w środkowym zakresie obrotów, tracąc nieco jej maksymalną wartość - spadek ze 123 do 115KM.

 

Jak twierdzą osoby mające już do czynienia z Z900RS, nawet z seryjnymi tłumikami brzmią fantastycznie i jeszcze lepiej jeżdżą. W UK planowane ceny to ok 9999GBP za golasa i 10699GBP za wersję z mini owiewką czyli w po obecnym kursie odpowiednio 47500 lub 51000zł.

 

Czy motocykl nawiąże skuteczną walkę z retro-klasykami, w szczególności Hondą CB1100, Yamahą XSR900 ale także i BMW Rninet oraz Triumphami? Czas pokaże, my nie możemy się doczekać, aż Kawasaki reaktywuje ZRX1200!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści