-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Kask Shark Skwal z blendą i diodami LED – powrót Jedi Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kask Shark Skwal z blendą i diodami LED – powrót Jedi test, opinie i oceny

Shark Skwal to pierwszy na rynku kask z wbudowanymi diodami LED. Ładujesz je za pomocą kabla USB i jesteś lepiej widoczny. Poza tym nie oszukujmy się - to fajny bajer, którego Ci wszyscy pozazdroszczą.

Widoczni lepiej, widocznie lepsi

Widziałem już niejednokrotnie miny zdziwionych puszkarzy, których mijałem w korkach. Gdy zapalisz diody, wyglądasz futurystycznie, a przede wszystkim jesteś widoczny. Ma to w szczególności znaczenie późną jesienią oraz wczesną wiosną, gdy mało kto spodziewa się przemykającego jednośladu. A tak, patrzy taki jegomość w lusterko i bez względu, czy przypuszcza, że właśnie zobaczył stwora z gwiezdnych wojen, czy może motocyklistę, to zwróci na ciebie uwagę.

 

Kask Shark Skwal - diodowe podświetlenie

 

Diody umieszczone są na krawędziach wentylacji z przodu oraz z tyłu skorupy. Mają dwa tryby pracy: ciągły oraz pulsacyjny. System uruchamiasz przyciskiem zainstalowanym w dolnej lewej stronie. Niewielkie baterie litowo-jonowe ładujesz kablem mikro USB, który podłączasz do gniazda znajdującego się w wyściółce. Czas ładowania baterii to 5 godzin. Diody świecą światłem ciągłym około 8 godzin, a jeśli włączysz tryb migający to długość działania się podwoi.

Eksplozja barw

Shark Skwal ma ciekawe futurystyczne malowania. Do naszej redakcji przyszła czarna lśniąca skorupa z orzeźwiającymi czerwonymi i białymi wstawkami nadającymi mu dynamicznego charakteru. Możesz go jednak mieć również w wersji saute, bądź z agresywną kolorową grafiką.

Na szczęście nie jest jak szpilki

Skwal nie tylko dobrze wygląda, ale jest również przyjazny użytkownikowi. Ja jako okularnik od razu sprawdzam, czy mi pasuje przy różnych oprawkach – zarówno tych dużych i tych jeszcze większych. Każde wchodzą tu bez trudu, a dodatkowo zawsze możesz opuścić blendę. No właśnie, blenda też jest tu cool, gdyż pokrywa całą szerokość wizjera aż do deflektora. W innych kaskach bywa zbyt krótka, wówczas nie wygląda ciekawie, a co gorsza przy pewnych kątach mogą zaatakować cię niechciane promienie słoneczne.

 

Kask Shark Skwal - przyjazny dla okularników

 

Dodatkowo w bocznych poduszkach zainstalowano specjalne prowadnice umożliwiające poprowadzenie okularowych zauszników – nic nie uwiera. Super!

 

Czytaj dalej na następnej stronie>>>

 

Strony:

Tagi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
Oceń ten materiał:
Zobacz galerię

Kask Shark Skwal

18
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści