-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? test, opinie i oceny

Shoei przyzwyczaił nas do wysokiej jakości produktów. Za cenę tych japońskich kasków trudno nie oczekiwać by była ona najwyższa. Gdy kilka lat temu na rynku pojawił się model XR-1000, wyznaczył on w pewien sposób standardy wykonania i komfortu kasków motocyklowych z wysokiej półki. Był i jest on bardzo udany, jednak nie obeszło się bez drobnych wad. Shoei postanowił go ulepszyć i po wielu miesiącach intensywnych prac pokazał światu swoje nowe dziecko – kask Shoei XR-1100. Czy zmiany te poszły w dobrym kierunku? Wszystkiego dowiecie się z naszego drobiazgowego testu.

Shoei przyzwyczaił nas do wysokiej jakości produktów. Za cenę tych japońskich kasków trudno nie oczekiwać by była ona najwyższa. Gdy kilka lat temu na rynku pojawił się model XR-1000, wyznaczył on w pewien sposób standardy wykonania i komfortu kasków motocyklowych z wysokiej półki.

 

Był i jest on bardzo udany, jednak nie obeszło się bez drobnych wad. Shoei postanowił go ulepszyć i po wielu miesiącach intensywnych prac pokazał światu swoje nowe dziecko – kask Shoei XR-1100. Czy zmiany te poszły w dobrym kierunku? Wszystkiego dowiecie się z naszego drobiazgowego testu.

 

Gdy pewnego dnia natrafiłem na jeszcze gorącą informację z premiery kasku Shoei XR-1100, po prostu się ucieszyłem. Po przeczytaniu zapowiedzi wiedziałem, że nowa skorupa będzie w kilku aspektach lepsza od poprzednika, w którym mam przyjemność jeździć już drugi sezon. Na wstępie muszę to napisać: nie myliłem się!

 

Kask testowało dla Was kilku kierowców, przemierzając przy tym kilka tysięcy kilometrów w różnych warunkach atmosferycznych i na kilku pojazdach (m.in. na sportowej Hondzie CBR600RR, maxi skuterze Suzuki Burgmanie 400 oraz nakedzie Suzuki GS500).

 

O kasku słów kilka
W estetycznym pudełku znajdziemy trochę więcej niż zwykle. Oprócz kasku, przyjemnego w dotyku i praktycznego pokrowca, bezbarwnej szyby, pinlocka, pakietu instrukcji i dodatkowych pinów do wizjera dostajemy Chin Curtain, czyli siateczkową osłonę spodniej części brody (tzw. podbródek). Bardzo miły i, jak się okazuje, przydatny dodatek.

 

Shoei XR-1100, podobnie jak jego poprzednik, występuje w czterech rodzajach skorup dla lepszego dopasowania do głowy (XXS–S, M, L, XL–XXL). Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. Cztery skorupy to świetny wynik; dzięki temu osoby mające małą głowę, nie muszą nosić na niej przysłowiowego wiadra wypchanego poliuretanem i wkładkami. Skorupę wykonano w technologii, którą Shoei nazwał AIM+. Składa się ona z kilku warstw różnego rodzaju kompozytów posiadających specyficzne właściwości. Całość ma idealnie chronić głowę motocyklisty i absorbować trafienie w skorupę. Wypełnienie kasku składa się z poliuretanu o dwóch gęstościach, by lepiej pochłaniać energię uderzenia.

 

Największym krokiem wstecz, jeśli chodzi o komfort noszenia kasku, jest jego masa, która wzrosła o 100 g w stosunku do poprzednika. Podyktowane jest to solidniejszą skorupą, większą szczęką i innymi elementami zabezpieczającymi, jednak na głowie jest to po prostu odczuwalne. XR-1000 w grafice ważył 1350 g, zaś Shoei XR-1100, również z grafiką, to – według producenta –-- -masa rzędu 1450 g (kaski z grafiką są cięższe o ok. 50 g od jednokolorowych).

 

Kask posiada, oczywiście, moim zdaniem najlepsze zapięcie typu podwójne D.
 

Tagi

Oceń ten materiał:
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? Kask Shoei XR-1100 vs XR-1000
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? - fot. 1 Kask Shoei XR-1100
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? - fot. 2 Kask Shoei XR-1100
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? - fot. 3 Kask Shoei XR-1100
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? - fot. 4 Kask Shoei XR-1100
Kask SHOEI XR-1100 – poprawiona legenda? - fot. 5 Kask Shoei XR-1100
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści