Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Kalifornijska policja chce zwiększyć bezpieczeństwo motocyklistów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Kalifornijska policja chce zwiększyć bezpieczeństwo motocyklistów

Jak informuje portal internetowy radia KHTS, kalifornijska policja otrzymała grant na przeprowadzenie akcji zwiększającej bezpieczeństwo motocyklistów w ruchu drogowym.

Pieniądze będą pohodziły z National Highway Traffic Safety Administration i zostaną przeznaczone na działania mające poprawić bezpieczeństwo nie tylko motocyklistów, ale również kierowców samochodów, ponieważ w wypadkach nierzadko cierpią obie strony. Kampania potrwa do 30 września.

Najważniejszym punktem będzie program „Share the Road”, który zakłada edukację użytkowników motocykli i samochodów w zakresie współpracy na drodze i wzajemnego ułatwiania sobie życia. Przedstawiciele California Highway Patrol uważają (uwaga - odkrywamy Amerykę), że nie tylko motocykliści są odpowiedzialni za własne bezpieczeństwo, ale dużo zależy również od dobrej woli kierowców samochodów i wykształcenia w nich dobrych nawyków. Przez ten program policja w zdrowy sposób traktuje wszystkich użytkowników ruchu i nie zrzuca winy za wypadki na motocyklistów, a przecież tak jest zawsze najłatwiej.

Według danych statystycznych California Office of Traffic Safety liczba wypadków śmiertelnych z udziałem motocyklistów wzrosła na tamtejszych drogach o 175% w latach 1998 - 2008. Dla porównania - w latach 1986 - 1999 liczba wypadków sukcesywnie zmniejszała się. Najczęstsze przyczyny wypadków to nadmierna prędkość, błędy podczas wykonywania manewru skrętu i jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 

Problemem jest również niechęć do korzystania z kasków. Amerykańscy motocykliści protestują przeciwko obowiązkowi jazdy w kaskach twierdząc, że ogranicza to ich wolność. Jeżeli już zakładają kaski, to są to zazwyczaj produkty bez homologacji. Poniżej prezentujemy materiał promocyjny CHP związany z tym tematem.

 

Autor: Wojciech Grzesiak

zobacz też

...
Harley-Davidson Electra Glide należący do California Highway Patrol Harley-Davidson Electra Gli...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści