Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport MotoGP KTM prezentuje swój motocykl i team Moto2 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

MotoGP

KTM prezentuje swój motocykl i team Moto2

W przyszłym roku ekipa Red Bull KTM Ajo wystartuje w klasie Moto2. Tym samym austriacki producent będzie jedynym w stawce, który jest obecny we wszystkich klasach cyklu MotoGP.

Prace nad motocyklem Moto2 KTM zapowiedział już jakiś czas temu, a teraz możemy poznać finalny efekt. Jest to o tyle ciekawy krok, że silniki w klasie Moto2 są dostarczane przez konkurencyjną Hondę. Dla Austriaków posiadanie teamu Moto2 jest istotne, ponieważ będą mogli utrzymać zawodników, którzy rozpoczynali z nimi karierę w Moto3.

 

Motocykl Moto2 KTM / fot. Romero S. KTM Images

W barwach Red Bull KTM Ajo wystartują Brad Binder i Miguel Oliveira. Binder prowadzi w generalce Moto3 mając na koncie 229 punktów. Zawodnik ma szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego już na kilka rund przed zakończeniem sezonu. Drugim zawodnikiem będzie Miguel Oliveira, który w klasie Moto2 zajmuje 17. pozycję w klasyfikacji generalnej. Taki ciekawy miks zapewni wymianę doświadczeń i pozwoli ekipie szybko odnaleźć się w Moto2. Jednocześnie Binder będzie mógł dotrzeć do klasy królewskiej jako wychowanek KTM.

Motocykle Moto2 pomyślnie przeszły testy na torze Motorland Aragon. Kierowcami testowymi są Ricky Cardus i Julian Simon.

Pit Beirer - dyrektor sportowy KTM:

„Już od pięciu lat współpracujemy z Akim Ajo w kalsie Moto3. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że on i nasz główny sponsor - Red Bull - dają nam idealną strukturę dla startu w klasie Moto2, dzięki czemu w sezonie 2017 będziemy obecni we wszystkich klasach Gran Prix. Klasa pośrednia jest dla nas przede wszystkim okazją do zatrzymania zawodników w rodzinie KTM począwszy od startu w Red Bull MotoGP Rookies Cup po MotoGP. Dział sportowy WP jest w całości zintegrowany z KTM podobnie jak w przypadku klasy Moto3 i MotoGP, więc motocykl Moto2 jest w całości rozwijany w fabryce. Brad Binder ma w tym roku doskonały sezon i mamy nadzieję, że zdobędzie tytuł mistrzowski. Cieszy nas, że przejdzie do nowego teamu Moto2. Miło nam również powitać Miguela Olivierę, który powróci do rodziny po roku w Moto2.”

Brad Binder:

„Przede wszystkim chcę powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczny za nową szansę, jaką daje mi team w Moto2. Chcę podziękować Akiemu Ajo i innym ludziom i partnerom, którzy pomagali mi w zrobieniu tego kroku. Po tym sezonie nic nie może mnie uszczęśliwić tak jak pozostanie w barwach Red Bull KTM Ajo i starty w Moto2. Bardzo lubię ten team, podoba mi się wzajemny szacunek pomiędzy wszystkimi jego członkami i wiem, że decyzje przez nich podejmowane przekładają się na utrzymywanie się na czele stawki. Wiem, że będzie cięzko, ale jestem zmotywowany i już nie mogę się doczekać. To będzie dobry start w nowej klasie, gdzie wszystko będzie nowe i tym samym czeka mnie wiele nauki. Moim celem jest dawanie z siebie 110% i nauczenie się nowego motocykla najszybciej jak to możliwe. Cieszę się również, że znów będę startował z Miguelem. Dużo się od niego nauczyłem w 2015 roku i jestem przekonany, że będziemy razem brnąć do przodu i dobrze się bawić. Wszyscy wiedzą, że jak Red Bull KTM Ajo zbuduje motocykl, to zrobi to dobrze.”

Miguel Oliveira:

„Cieszę się z powrotu do rodziny Red Bull KTM Ajo - profesjonalnego teamu, dzięki któremu osiągnąłem wiele sukcesów. Mój najlepszy sezon to właśnie ten spędzony z nimi. Jestem zadowolony i wdzięczny Akiemu Ajo oraz KTM za wybranie mnie i obdarzenie zaufaniem przy tak ambitnym projekcie. Wierzę w nowy motocykl i w to, że będę otoczony silną ekipą i dzięki temu osiągnę możliwie jak najlepsze rezultaty. W nowym przedsięwzięciu dam z siebie wszystko. Znów będę dzielił boks z Bradem Binderem, który jest dobrym człowiekiem i dobrym zawodnikiem i jestem przekonany, że będzie nam się dobrze współpracować żeby zaprowadzić KTM na szczyt.”
Więcej o motocyklach KTM Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Motocykl KTM Moto2 / fot. Romero S. KTM Images Motocykl KTM Moto2 / fot. R...
Motocykl KTM Moto2 / fot. Romero S. KTM Images Motocykl KTM Moto2 / fot. R...
Motocykl KTM Moto2 / fot. Romero S. KTM Images Motocykl KTM Moto2 / fot. R...
Motocykl KTM Moto2 / fot. Romero S. KTM Images Motocykl KTM Moto2 / fot. R...
Motocykl KTM Moto2 / fot. Romero S. KTM Images Motocykl KTM Moto2 / fot. R...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści