Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata KTM RC790 - nadjeżdża austriacki supersport? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

KTM RC790 - nadjeżdża austriacki supersport?

Na indyjskim blogu Indian Autos Blog pojawił się projekt motocykla sportowego na bazie KTM Duke 790. Maszyna spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a zarząd KTM nie wyklucza prac nad wersją produkcyjną.

Tworzenie wizualizacji nieistniejących jeszcze motocykli to jeden z bardzo ostatnio popularnych internetowych trendów. Pojawiają się one na profilach designerów i blogerów, i nikt tak naprawdę nie wie, czy to całkowicie prywatna inicjatywa, czy efekt cichej współpracy z producentami. Jest to  końcu wyszukana i bardzo skuteczna metoda badania rynku.

 

KTM jest w Indiach bardzo popularną marką premium i tamtejsze media motoryzacyjne poświęcają jej dużo uwagi. Na popularnym blogu Indian Autos Blog pojawiła się wizualizacja, przygotowana we współpracy z firmą SRK Designs, przedstawiająca koncepcję sportowego modelu RC790. Maszyna miałaby być oparta na podzespołach nakeda Duke 790 i napędzana rzędowym twinem o pojemności 799 cm3. W modelu Duke 790 dysponuje ona mocą 105 KM i momentem wynoszącym 87 Nm, w LC790 byłaby najprawdopodobniej odpowiednio podkręcona.

 

Projektem zainteresował się Luke Brackenbury, jeden z szefów PR KTM, odpowiedzialny za motocykle sportowe. Udostępnił wizualizację RC790 w swoich mediach społecznościowych z wymownym pytaniem: “Powinniśmy?”

 

Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Klasa supersport, zaliczająca w ostatnich latach ogromne spadki sprzedaży, zaczyna się powoli odradzać. Pojawiają się takie maszyny, jak nowa Aprilia RS660 czy odświeżone Kawasaki ZX-6R. Duke 790 został znakomicie przyjęty przez rynek i jest świetną platformą dla projektu sportowego. Róbcie, panowie!

 

Więcej o motocyklach KTM

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści