Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli KTM 450 Rally Replica - marzenie o Dakarze Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

KTM 450 Rally Replica - marzenie o Dakarze

Myślisz o karierze w rajdach, ale masz świadomość braku szans na miejsce z zespole fabrycznym? Dla zawodników prywatnych KTM przygotował coś specjalnego - model 450 Rally Replica, oparty na założeniach zwycięskiej maszyny Matthiasa Walknera, który wygrał tegoroczny Dakar.

Pomysł jest prosty - KTM wziął swój flagowy motocykl rajdowy i na jego podstawie zbudował maszynę przeznaczoną dla zawodników, którzy nie dysponują budżetem i zapleczem ekip fabrycznych. Model 450 Rally Replica na sezon 2019 został gruntownie zmodernizowany, głównie pod kątem centralizacji masy i lepszego prowadzenia.

 

Zastosowano szereg zupełnie nowych elementów, takich jak wahacz, mocowanie amortyzatora, airbox, zbiornik paliwa i siodło. Poprawie rozłożenia masy służy nawet całkiem nowy wydech Akrapovica. Zawieszenie dostarczyła firma WP, a hamulce Brembo.

 

Jednocylindrowy silnik KTM o pojemności 450 cm3 ma teraz nowy wtrysk, głowicę cylindra i jeszcze więcej mocy. Współpracuje z również nową skrzynią biegów, testowaną w najcięższych warunkach.

 

KTM 450 Rally Replica jest doskonałą bazą rajdową dla prywatnych zespołów. Fabryka zaplanowała wyprodukowanie 75 sztuk na sezon 2019. Jest tylko jeden problem - wszystkie zostały już sprzedane. Kolejna szansa na mistrzowski motocykl dopiero za rok.

 

Więcej o motocyklach KTM

Powiązane materiały

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści