Jonny Walker wygrywa, Szymon Dziawer nie umiera na Red Bull 111 Megawatt - Motogen.pl

10 września, znajdującą się w centrum Polski, Kopalnię PGE znów opanowali motocykliści z 26 krajów. Na oczach rekordowo zgromadzonej, 35-tysięcznej publiczności rozegrana została 4. edycja Red Bull 111 Megawatt. Do startu w finałowym wyścigu zakwalifikowało się 500 zawodników. Szala zwycięstwa ważyła się do ostatnich metrów, 90 kilometrowej trasy. Ostatecznie po raz 3. z rzędu zatriumfował Jonny Walker. Wyścig zdołało ukończyć 30 zawodników.

Punktualnie o godzinie 13:11 Tadeusz Błażusiak, ikona enduro i gospodarz imprezy, wystartował wyścig 500 najszybszych zawodników.

Start wyścigu finałowego:

Na 90 kilometrowej trasie czyhało na riderów wiele naturalnych i specjalnie zbudowanych przeszkód, morderczych podjazdów, przejazdów i zjazdów. Ostatnia prosta przed metą prowadziła przez ogromne głazy. Finałowy odcinek sprawił ogromne trudności każdemu z 30. zawodników, którzy ukończyli trasę Red Bull 111 Megawatt w trakcie limitu czasowego – 4 godzin.

Punktem kulminacyjnym imprezy z pewnością był pojedynek Jonnego Walkera z Mario Romanem Serrano. Maszyna obrońcy tytułu utknęła między kamieniami i Hiszpan miał możliwość zaatakowania pierwszej pozycji. Ostatecznie Walker z przewagą 10 sekund stanął na szczycie i po raz trzeci z rzędu mógł świętować zwycięstwo. Na 3. miejscu uplasował się Graham Jarvis, na 4. Alfredo Gomez, a 5. był Manuel Lettenbichler.

Grande finale:

Szymon Dziawer:

W tym roku także spróbowałem swoich sił i tym razem znów nie udało się zakwalifikować. Widać, że 2 h w terenie to zdecydowanie za mało, aby w jakikolwiek sposób sprostać tak trudnym zawodom. Choć satysfakcją jest już samo przejechania diabelnie trudnych kwalifikacji. Pewnie gdyby nie kilka poważnych błędów udałoby się byc może załapać choć do wyścigu pocieszenia, ale kto wie, może za rok, po nieco lepszym przygotowaniu i zadbaniu o jakąkolwiek kondycję się uda?