Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli JetPack Aviation przyszłością motocyklizmu? Latające motocykle coraz bliżej! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

JetPack Aviation przyszłością motocyklizmu? Latające motocykle coraz bliżej!

Przedstawiciele kalifornijskiej firmy JetPack Aviation twierdzą, że zaprojektowali maszynę, która umożliwi latanie każdemu motocykliście… Poznajcie futurystycznego Speedera.

Speeder napędzany jest przez cztery turbodoładowane silniki odrzutowe napędzane olejem napędowym, które wytwarzają 1050 kg/m ciągu przy masie pojazdu wynoszącej 105 kg. To wystarcza, żeby ten latający, odrzutowy motocykl osiągał maksymalną prędkość ponad 240 km na godzinę i pułap do 4500 metrów. Niestety maszyna ta ma spore ograniczenia czasu lotu, który wynosi niestety maksymalnie 30 minut… Ciężar pilota w pełnym rynsztunku nie może przekroczyć 108 kg.

 

Niestety nie jesteśmy w stanie namierzyć dowodów potwierdzających istnienie działającego prototypu takiej maszyny. Na stronie producenta znaleźć możemy wygenerowane komputerowo symulacje:

 

 

Komputerowo wygenerowane obrazy mają przekonać nas do tego, by złożyć zamówienie wstępne na ten pojazd w wysokości 10 000 dolarów amerykańskich. Czy firma JetPack Aviation jest zatem wiarygodna? Być może, w końcu to właśnie ona wyprodukowała latający plecak, który zachwycił wielu w 2015 roku. Zobaczcie film z tego przelotu:

 

 

Poczekamy, zobaczymy. Tak czy inaczej, wydaje nam się, że bogatsi i odważniejsi motocykliści w ciągu 15 lat będą mogli prawdziwie polatać na swoich maszynach pozbawionych kół…

 

Źródło: visordown.com

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści