Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jaki skuter 125 wybrać - Yamaha XMAX, N-Max, D'elight czy Tricity Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jaki skuter 125 wybrać - Yamaha XMAX, N-Max, D'elight czy Tricity

W życiu większości ludzi przychodzi taki moment, w którym decydują się na jazdę jednośladem. To tylko początek drogi, którą rozpoczyna długi proces myślowy, pt. jaki pojazd wybrać. Jeżeli skuter to Yamaha, jeżeli pojemności 125 to XMAX, NMAX, D’elight lub Tricity.

Sytuację wejścia w świat jednośladów upraszcza fakt, że w myśl obowiązujących przepisów osoby posiadające prawo jazdy kategorii B dłużej niż trzy lata mogą legalnie poruszać się pojazdem o pojemności silnika 125 ccm i mocy nieprzekraczającej 15 KM. W praktyce oznacza to, że użytkownik dróg, posiadający obycie w ruchu miejskim, może kupić jednoślad, z którym bez większego problemu powinien dać sobie radę w codziennej jeździe.

 

Oczywiście powstaje pytanie, jaki jednoślad wybrać? My odpowiadamy: najlepiej skuter. Dlaczego? Z wielu przyczyn. Po pierwsze jest najbardziej funkcjonalnym jednośladem. Po drugie, ma automatyczną przekładnię, więc każdy adept motocyklizmu nie będzie musiał koncentrować się na technice prowadzenia, a będzie mógł skupić się na aktualnej sytuacji drogowej. Skuter zapewnia także lepszą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych, a także dużą dzielność cargo w postaci obszernych schowków i bagażników.

 

Jeśli już podjęliśmy decyzję, że kupujemy skuter o pojemności 125 ccm, skoncentrujmy się na wyborze modeli. Zobaczmy, co na to Yamaha!

 

Ten japoński producent ma w swoim portfolio całe spektrum skuterów o pojemności 125 ccm. Najbardziej klasycznym i stylowym  jest model D’elight 125. To skuter o dużej dzielności miejskiej wyróżniający się life-stylowym designem, który jest też wyjątkowo przyjazny dla pań, a to dzięki nisko położonemu siedzeniu i dużej przestrzeni na nogi. Pod siedzeniem znajdziemy duży schowek na kask, torbę sportową lub biznesową.

 

Kto bardziej preferuje sportowe osiągi i nowoczesny design, powinien zainteresować się Yamahą XMAX 125. Ten należący do rodziny MAX maksiskuter jest dowodem na to, że każdy dojazd do pracy może być niesamowitą frajdą. XMAX jest też złotym środkiem pomiędzy sportowym charakterem, praktycznością i funkcjonalnością. XMAX wygląda jak jego więksi bracia z rodziny XMAX, zatem ma dynamiczną stylistykę, podwójne reflektory wykonane w technologii LED oraz wygodny system bezkluczykowy Smart Key. Kontrola  trakcji i system ABS świetnie sprawdzają się podczas jazdy po śliskich czy nierównych nawierzchniach. Załatwianie codziennych spraw ułatwi ogromny schowek pod kanapą.

 

Osoby, które stawiają na sportowe doznania i nieco lżejsze, niezwykle zwinne prowadzenie, zakochają się w skuterze NMAX 125. Ten skuter zachwyci was bardzo dynamicznym silnikiem  i niesamowicie łatwym manewrowaniem po zatłoczonych ulicach – wyróżniającym go spośród wszystkich modeli konkurencji.

 

I w końcu dochodzimy do wyznaczającego trendy w segmencie 125 ccm pojazdu – Yamahy Tricity 125. Na czym polega jego innowacyjność? W przednim zawieszeniu zastosowano dwa niezależnie pochylające się koła. Takie rozwiązanie daje zwiększone poczucie stabilności, szczególnie podczas jazdy po wybojach, torach tramwajowych czy podjeżdżania na krawężniki. W praktyce, mała szansa, żeby rozsądny kierowca doprowadził do wywrotki przez uślizg przodu, co przecież jest jedną z najczęstszych przyczyn upadków. Dlatego właśnie Tricity jest dedykowany każdemu, kto dopiero zaczyna przygodę motocyklową lub wraca do niej po latach przerwy.

 

W teorii wiecie już wszystko. Pora na samodzielne testy – pamiętajcie, że w każdym salonie Yamahy czekają na Was pojazdy testowe. Wystarczy zadzwonić, by wybrać skuter najlepiej dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Lista dealerów dostępna na stronie www.yamaha-motor.pl.

 

Yamaha D'elight 125 Yamaha D'elight 125
Yamaha D'elight 125 Yamaha D'elight 125
Yamaha XMAX 125 Yamaha XMAX 125
Yamaha XMAX 125 Yamaha XMAX 125
Yamaha NMAX 125 Yamaha NMAX 125
Yamaha NMAX 125 Yamaha NMAX 125
Yamaha Tricity 125 Yamaha Tricity 125
Yamaha Tricity 125 Yamaha Tricity 125
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści