Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jaki motocykl sportowo - turystyczny do 5000 złotych? Nasze TOP 5 (FJ1200, CBR1000F, GSX600F) Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jaki motocykl sportowo - turystyczny do 5000 złotych? Nasze TOP 5 (FJ1200, CBR1000F, GSX600F)

Zanim opiszemy kilka konstrukcji sportowo-turystycznych godnych polecenia musimy zrobić pewne założenia. Macie prawo jazdy kategorii A, jesteście rozsądni dysponujecie także wszelkimi motocyklowymi akcesoriami. Szukacie motocykla zadbanego, który powinien być bezawaryjny w trasie i nie posiadać typowych mankamentów. Jednym słowem takiego, który poza okresowym serwisem nie będzie wymagał ingerencji warsztatu. Ostatnim warunkiem jest cena maksymalna, nie przekraczająca kwoty 5000 złotych. No to zaczynamy.

Nasz wybór to pojazdy popularne do których nie mamy zastrzeżeń w kwestii bezawaryjności a które mieszczą się w założonym budżecie. Niektóre z nich mają więcej cech sportowych, inne turystycznych. Ale łączy je jedno: możecie nimi całkiem wygodnie dojechać w góry, pośmigać po winklach i wrócić, a to wszystko bez większego ryzyka awarii.

Honda CBR1000F (1987-1999)

Pancerna, idioto-odporna i dysponująca bardzo dobrymi osiągami bez względu na to, czy poruszacie się solo czy z pasażerem i kuframi. Konstrukcja nie jest najświeższa, ale to wciąż cieszący się sporą popularnością model. Posiada całkiem dobrą aerodynamikę a oldschoolowy kształt typowy dla drugiej połowy lat 80-tych znów zaczyna być atrakcyjny. Jej silnik bez trudu wytrzymuje przebiegi przekraczające 200 tys.km, pasażer ma przyzwoite warunki do jazdy a kierowca mnóstwo miejsca.

 

Do wad CBR1000F można zaliczyć przede wszystkim dużą masę, blisko 270 kg (zalany pod korek)oraz spore zużycie paliwa przy ostrym traktowaniu manetki gazu.

 

 

Ceny prezentowanej Hondy są różne. Czasem egzemplarze z pierwszych lat produkcji (1987r) potrafią być droższe niż „duale” z drugiej połowy lat 90-tych. Wszystko zależy od stanu technicznego, przebiegu i dodatków. Kwota pięć tysięcy złotych powinna wystarczyć na znalezienie zadbanego egzemplarza.

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści