Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Jaki klasyczny motocykl, czyli fabryczny projekt bobbera - Moto Guzzi V9 Bobber Sport Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Jaki klasyczny motocykl, czyli fabryczny projekt bobbera - Moto Guzzi V9 Bobber Sport

Kręcą cię tylko motocykle stylowe i nietuzinkowe. W swojej szafie nie masz ani jednej kurtki tekstylnej, a same klasyczne skóry. Lubisz dobrze wyglądać na swoim motocyklu, ale też chcesz, żeby dało się na nim sprawnie jeździć po zakrętach. Marzysz o budowie własnego, wymarzonego bobbera, ale po prostu nigdy nie masz czasu zająć się tym projektem. Cóż, już nie musisz, oto spełnienie twoich marzeń i potrzeb – Moto Guzzi V9 Bobber Sport!

Są motocykle, które mimo tego, że są w stu procentach fabryczne, wyglądają jak limitowane customy. Jednym z przedstawicieli tego typu pojazdów jest na pewno Moto Guzzi V9 Bobber Sport.

 

Sercem tego motocykla jest sprawdzony, klasyczny, wzdłużny silnik z cylindrami ułożonymi poprzecznie, w układzie V, o kącie rozwarcia 90 stopni. Ta niewysilona, a dzięki temu bezawaryjna i długowieczna, chłodzona powietrzem, jednostka generuje 54 KM przy 6250 obr./min i 62 Nm już przy 3000 obr./min. To wystarczy, by tym jednoosobowym motocyklem jeździć bardzo dynamicznie, choć jego środowiskiem naturalnym jest też majestatyczny „crusing” po mieście.

 

 

Skąd Sport w nazwie tego klasycznego bobbera? Otóż ten motocykl waży, gotowy do jazdy, poniżej 200 kg, dzięki szerokiej kierownicy i całkiem sportowej pozycji jeźdźca oraz wysokiej klasy zawieszeniu (tylne amortyzatory Ohlins), prowadzi się świetnie po zakrętach, co czyni z tej maszyny prawdziwego wyjadacza górskich winkli. Choć ograniczony prześwit motocykla w zakręcie nie pozwala na jakieś bardzo spektakularne złożenia, to jednak dźwięk podnóżków krzeszących iskry o asfalt, przy szybkim pokonywaniu górskich serpentyn, jest spektakularną nagrodą za zbliżenie się do limitu złożenia. W połączeniu z rasowym, basowym gangiem dochodzącym z dwóch poprowadzonych nisko tłumików – jazda V9 Bobberem Sportem to doświadczenie wręcz magiczne.

 

Model ten powstał także jako złożenie hołdu włoskim, sportowym konstrukcjom lat 50-tych ubiegłego wieku, które budowane były według tej samej co V9 Bobber receptury. Ukłonem w stronę współczesnych użytkowników V9-tki jest wyposażenie jej w najnowszą elektronikę, pozwalającą na zapewnienie maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy tym motocyklem. Chodzi tu o nowoczesny system ABS współpracujący z zaciskami Brembo oraz trzystopniową kontrolę trakcji MGCT. 

 

Moto Guzzi V9 Bobber Sport to połączenie klasyki, customowego piękna, ducha wyścigów lat 50-tych, a wszystko w fabrycznym, czyli niezawodnym i bezawaryjnym wydaniu.

 

Więcej informacji o motocyklu na stronie importera

 

Więcej o motocyklach Moto Guzzi

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści