-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jak zmienić pozycję na motocyklu - adaptery lub płyty mocujące TRW do setów podnóżka Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jak zmienić pozycję na motocyklu - adaptery lub płyty mocujące TRW do setów podnóżka

Pozycja nóg na motocyklu wpływa na całkowity komfort jazdy. Można ją amodyfikować za pomocą prostych adapterów!

Fabryczne sety podnóżka bez względu na model motocykla są kompromisem pomiędzy wygodą, prześwitem w złożeniu oraz odpowiednią ergonomią dla statystycznego kierowcy. W przypadku, kiedy nasz styl jazdy lub gabaryt ciała odbiega od standardu, idealnym rozwiązaniem będzie personalizacja pojazdu.

 

Oczywiście indywidualne preferencje w zależności od umiejętności, wzrostu, masy czy sposobu jazdy będą różne, dlatego konfiguracja ergonomii i umieszczenia setów powinna odbywać się indywidualnie pod każdego kierowcę. Rozwiązania problemu są dwa. Kompleksowym jest zakup sportowych setów z homologacją drogową, ale to generuje koszty, a z kolei za sprawą braku wkładek gumowych tłumiących wibracje, powoduje także spadek komfortu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup znacznie tańszych płyt mocujących fabryczne sety, zwanych także adapterami, oferowanych przez TRW. 

 

 

Dzięki nim oryginalne sety można przesunąć dalej do tyłu, do góry lub też w dół, tym samym poprawiając ergonomię lub prześwit, jednocześnie nie tracąc nic z tłumienia wibracji. Płyty posiadają homologację (TÜV); zostały wyfrezowanie z aluminium metodą CNC, co umożliwiło uzyskanie niezwykle precyzyjnego kształtu.

 

W zależności od modelu motocykla, adaptery dostępne są w kolorze czarnym lub srebrnym i posiadają trzy lub cztery rzędy otworów. Możliwość zmiany ustawienia podnóżka pozwala na uzyskanie wygodnej lub sportowej pozycji siedzenia z wykorzystaniem oryginalnego setu podnóżka, a zakres regulacji wynosi odpowiednio: 26-46 mm w tył, 25 mm w górę oraz w dół do 10 mm.

 

 

Uwaga! W przypadku niektórych modeli przy skrajnie cofniętych podnóżkach może zajść konieczność użycia dodatkowych adapterów do przedłużania drążka skrzyni biegów oraz do zmiany umiejscowienia zbiorniczka z płynem hamulcowym. Produkt w całości wyprodukowano w Niemczech.

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści