-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju [Jak tworzy się korytarz życia] Kampania edukacyjna "Życie ma pierwszeństwo" Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

[Jak tworzy się korytarz życia] Kampania edukacyjna "Życie ma pierwszeństwo"

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła akcję „ Życie ma pierwszeństwo” mającą edukować kierowców w jaki sposób tworzy się korytarz życia…

W dniu 5.XI prezydent podpisał ustawę nakazującą kierowcom utworzenie korytarza życia w przypadku przejazdu pojazdu uprzywilejowanego mającego włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Przepisy zaczną obowiązywać 21 dni po jej opublikowaniu w Dzienniku Ustaw co oznacza, że najprawdopodobniej wejdzie w życie jeszcze w 2020 roku.

 

Tymczasem Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła kampanię edukującą kierowców w jaki sposób tworzyć korytarz życia oraz uświadamiającą jak dużo w przypadku ratowania życia kluczową wartością jest czas, a więc sprawność tworzenia korytarza życia przez uczestników ruchu.

 

W jaki sposób utworzyć korytarz życia informowaliśmy już w połowie października tymczasem zobaczcie wideo z kampanii.

 

 

Przypominamy, że w przypadku drogi mającej dwa pasy ruchu pojazdy z lewej strony muszą zjechać do lewej krawędzi, pojazdy z prawej do prawej krawędzi – wówczas korytarz życia powstanie pomiędzy pasami. W przypadku drogi trzypasmowej kierowcy z lewej muszą zjechać do skrajnej części lewego pasa, pojazdy z prawego pasa zjeżdżają do prawej a ze środkowego także maksymalnie w prawą stronę – korytarz życia powstanie pomiędzy lewym a środkowym pasem. W praktyce wszystko wydaje się prostsze niż w teorii, zresztą obejrzyjcie powyższy film.

 

Pamiętajmy, że od szybkości naszego działania zależy cudze życie!

 

 

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści