Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jak rozpoznać nowe tajniackie radiowozy policyjne BMW 330i X-drive Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jak rozpoznać nowe tajniackie radiowozy policyjne BMW 330i X-drive

Do służby w polskiej policji trafiają nowe, nieoznakowane samochody BMW 330i. Samochody te będą w różnych wersjach i kilku kolorach, ale ich rozpoznanie na ulicy nie będzie niemożliwe. Podpowiadamy po czym zorientować się, że jadące obok nas BMW należy do tajniaków.

Pierwsze kilkadziesiąt ze 140 zamówionych przez policję nieoznakowanych radiowozów lada chwila wyjedzie na krajowe drogi i ulice naszych miast. Oto garść szczegółów, po których będziecie mogli je rozpoznać:

 

  • wszystkie sztuki mają kolory metalizowane
  • najwięcej jest pojazdów w kolorze czarnym, ale znajdą się też pojazdy szare, brązowe, granatowe i oczywiście srebrne
  • radiowozy wyposażone są w urządzenie komunikacyjne, dlatego też posiadają dodatkowe anteny – na dachu lub na klapie bagażnika
  • wszystkie wyposażone są w ledowe światła do jazdy dziennej
  • toczą się na oryginalnych, 17-calowych, aluminiowych felgach BMW V-SPOKE 395
  • każdy policyjny 330i będzie miał podwójną końcówkę układu wydechowego

 

Jak widać rozpoznanie tych aut nie będzie proste, ale też nie ma się co dziwić – ich specyfikacja po prostu nie mogła być bardzo niestandardowa. Pozostaje nam jeszcze jeden niezawodny sposób – przyjrzenie się osobom podróżującym w aucie. Jeżeli na pokładzie podejrzewanego o bycie radiowozem BMW 330i X-drive znajdują się dwie osoby siedzące z przodu, ubrane na ciemno, najczęściej dwóch mężczyzn, ale także mężczyzna i kobieta, to można powziąć podejrzenie, że są to policjanci na służbie. Pamiętajcie także o charakterystycznym, wciąż modnym, wśród męskiej części policyjnej kadry oficerskiej, sumiastym wąsie.

 

zobacz też

Powiązane materiały

PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści