-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Jak i kiedy zaplanować sezon motocyklowy? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Jak i kiedy zaplanować sezon motocyklowy?

Sezon nieubłaganie się kończy. Przychodzi moment na serwis i ewentualne doposażenie motocykla tak, aby bezawaryjnie i szybko rozpocząć wiosenną jazdę. To także doskonały moment, aby zaplanować kolejny sezon…

Oczywiście zanim przejdziemy do planowania, skoncentrujmy się na motocyklu. Jak zakonserwować motocykl oraz odpowiedź na pytanie czy czynności serwisowe dokonać zimą czy wiosną i dlaczego, znajdziecie tutaj. Motocykl przygotowany do sezonu, zakonserwowany przed zimą – możemy powoli zacząć wizualizować sobie kolejny sezon. Ja zawsze zaczynam od tego, jakie imprezy oraz miejsca chciałbym odwiedzić. Jeśli już odpowiecie sobie na te pytania, warto zacząć działać. Zima to moment, kiedy wszelkie sklepy motocyklowe mają słabe obroty.

 

Jesień to idealny moment na zaplanowanie wyjazdu motocyklowego...

 

Podobnie jest ze sprzedawcami na aukcjach. To doskonały moment, żeby urwać kilka złotych przy zakupie kufrów, stelaży czy toreb motocyklowych. Poza tym część motocykli zmieniła właściciela, a że klient nieprzyzwoicie się targował, nie dostał zestawu stelaży z kuframi, więc trafią na aukcję. W ten sposób kupiłem systemy mocowania do kilku swoich motocykli. Doposażyliście motocykl do wyjazdu. A może jeszcze tor? Potrzebujecie kombinezon jednoczęściowy?

 

 Na pewno będą znaczne obniżki cen, szczególnie, że wraz z nowym rokiem wpadają nowe wzory lakierowań, kasków, inna kolorystyka kombinezonów i dystrybutorzy chcą wypchnąć nieaktualny już wizualnie, towar. Późną jesienią można zacząć rezerwować kwatery, powoli zbierać fundusze na wyprawę, czy torowanka – a z doświadczenia wiem, że ciężko w jednym miesiącu odłożyć na serwis motocykla, wyjazd, track-daye, czasami ciężko także założyć terminy urlopów – często pracodawcy wymagają Waszych planów do końca pierwszego kwartału. A tak, upewnicie się w jakim terminie chcecie odwiedzić tor, kiedy wyjeżdżacie i macie cel finansowy i czasowy pod który można zacząć powoli przygotowywać logistykę.

 

Oczywiście wszystko można „ogarniać na spontanie” i  wszelkie próby teoretyzowania nie zawsze mają sens. Sam chciałbym w przyszłym roku kilka razy odwiedzić tor, na dłuższy wyjazd motocyklem raczej nie ma co liczyć (w wakacje zapewne urlop z rodziną a potem kolejny projekt Motogen.pl), ale w długi weekend majowy postaram się ponownie odwiedzić kraje nadbałtyckie. Dolny Śląsk i Bieszczady również się przypominają.

 

A Wy, jakie macie motocyklowe plany na 2020?

 

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści