Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Indian nie podwyższa cen w związku z wojną celną Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Indian nie podwyższa cen w związku z wojną celną

Indian, jak na najstarszego amerykańskiego producenta motocykli przystało, dotrzymuje danego słowa i nie podnosi cen swoich produktów na polskim rynku, a to mimo znacznego wzrostu cła na produkty importowane z USA.

W połowie roku Unia Europejska, w odpowiedzi na protekcjonistyczną politykę Donalda Trumpa, ogłosiła wprowadzenie ceł odwetowych, między innymi na pojazdy z silnikami o pojemności przekraczającej 500 cm3. Działanie to jednoznacznie dotknęło amerykańskich producentów motocykli ciężkich, takich jak Indian czy Harley Davidson.

 

W odpowiedzi obaj producenci ogłosili, że nie wpłynie to na podwyżkę cen ich produktów na rynku europejskim. Teraz wiemy, że przynajmniej Indian wywiązał się z tej obietnicy. Szybki rzut oka na cennik modeli z roku modelowego 2019 pokazuje, że podwyżki prognozowanej nawet na 10% wartości produktu, faktycznie nie ma.

 

Marka postanowiła zadbać o profitowość innymi sposobami, między innymi przeniesieniem części produkcji do zakładów w Polsce.

 

To doskonała wiadomość dla polskich i europejskich motocyklistów.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści