Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Indian Motorcycle prezentuje: Scout Bobber w limitowanej edycji Jack Daniel’s Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Indian Motorcycle prezentuje: Scout Bobber w limitowanej edycji Jack Daniel’s

Indian Motorcycle, pierwszy amerykański producent motocykli oraz Jack Daniel’s, pierwsza zarejestrowana destylarnia w Stanach Zjednoczonych, zaprezentowały model Indian Scout Bobber w limitowanej edycji Jack Daniel’s.

Do sprzedaży na całym świecie trafi tylko 177 egzemplarzy tego motocykla. Liczba ta stanowi ukłon w stronę marki „Old No. 7”.

 

To już trzeci rok z rzędu, w którym Indian Motorcycle podejmuje współpracę z Klock Werks Kustom Cycles w celu opracowania tegorocznej wersji limitowanej. Jej projekt zainspirowany był czarno-złotym wykończeniem wozów strażackich używanych przez zakładową straż pożarną w destylarni Jack Daniel’s.

 

Steve Menneto, prezes Indian Motorcycle, opowiada o tym następująco: „Nasza współpraca z Jack Daniel's to hołd składany kunsztowi amerykańskiego rzemiosła. Tegoroczna edycja limitowana czerpie inspirację z niesłychanej historii straży pożarnej w fabryce Jack Daniel’s i jednocześnie stanowi wyraz uznania dla pasji oraz poświęcenia strażaków i ratowników medycznych, którzy służą naszemu krajowi.

 

Każdy ze 177 motocykli o dedykowanym numerze seryjnym nawiązuje malowaniem właśnie do motywu straży pożarnej destylarni Jack Daniel's. Motocykle posiadają subtelny, dwutonowy, matowy lakier w czarnym kolorze oraz ozdobną grafikę na zbiorniku paliwa i błotnikach, powlekaną prawdziwym, 24-karatowym złotem. Warstwa 24-karatowego złota pokrywa również logotyp straży pożarnej Jack Daniel's na zbiorniku oraz napis „Bottles and Throttles Don’t Mix” na przednim błotniku.

 

Inne customowe detale obejmują kanapę z prawdziwej, perforowanej skóry, z obszyciem z logo Jack Daniel's, a także limitowane manetki, stopki i dźwignię zmiany biegów inspirowane znakowaniem marki „Old No. 7”.

Wykończenie w połyskowym, wysokiej jakości lakierze na rozpórkach błotnika, rączkach, pokrywach zaworów silnika oraz na końcówkach wydechu, a także złocone logo Indian Scout jeszcze dobitniej podkreślają dbałość o szczegóły z jaką zaprojektowano tę limitowaną wersję.

 

Równie unikalna jest tabliczka dzieła jubilerów z Montana Silversmith dedykowana dla danego egzemplarza, zawierająca indywidualny numer seryjny i również powlekana prawdziwym, 24-karatowym złotem.

 

„Z roku na rok zainteresowanie klientów motocyklami spod wspólnego szyldu Indian Motorcycle i Jack Daniel’s znacznie przekracza nasze oczekiwania”- mówi Greg Luehrs, Dyrektor ds. eventów i sponsoringu w Jack Daniel’s. „Mamy ogromną przyjemność zaoferować motocykl opracowany na cześć tej współpracy oraz załóg wewnętrznej straży pożarnej zakładów Jack Daniel’s, ale również po to aby uhonorować wszystkich strażaków i ratowników medycznych.

 

Nasze przesłanie chcieliśmy również zaakcentować napisem „Bottles and Throttles Don't Mix (w wolnym tłumaczeniu „alkohol i gaz nie idą ze sobą w parze”).

 

Do sprzedaży w Polsce trafi jedna sztuka tego motocykla, jego cena to 84 900 złotych. Wraz z zakupem Indiana z limitowanych edycji klienci otrzymują pięcioletnią gwarancję fabryczną bez limitu kilometrów oraz bezpłatne, roczne członkostwo w Indian Motorcycle Riders Group™.

 

Motocykle Scout Bobber w limitowanej edycji będą malowane ręcznie, przy czym pierwsze egzemplarze trafią do klientów w lipcu 2018 roku.

 

Pierwotnie współpraca między legendarnymi markami rozpoczęła się w 2016, kiedy to Indian i Jack Daniel's stworzyli limitowaną edycję modelu Springield Jack Daniel’s oraz Chief Vintage Jack Daniel’s na uczczenie 150. rocznicy powstania destylarni Jack Daniel's. Modele z 2016 roku wyprzedały się w mniej niż osiem godzin, natomiast limitowana edycja Indian Chieftain Jack Daniel's z 2017 wyprzedała się w czasie poniżej 10 minut.

Powiązane materiały

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści