-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Indian Motorcycle i Workhorse Speedshop przedstawiają Appaloosa Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Indian Motorcycle i Workhorse Speedshop przedstawiają Appaloosa

Zbudowany przez Brice’a Henneberta z Workhorse Speedshop dla uczczenia 100-lecia linii Indian Scout, Appaloosa została nazwana na cześć amerykańskiej rasy koni, które uchodzą za jedne z najszybszych na świecie.

„Chciałem nadać motocyklowi nazwę, która łączyłaby w sobie markę Indian, Workhorse oraz prędkość. Jak tylko odkryłem, że rasa Appaloosa uznawana jest za jedną z najszybszych, od razu wiedziałem, że to idealna nazwa dla motocykla do sprintu” – mówi Brice. „Po tylu godzinach pracy nad maszyną, cieszę się widząc reakcje ludzi i nie mogę się już doczekać, aż Randy pokaże co motocykl potrafi na torze”.

 

 

Za kierownicą Appaloosy zasiądzie legenda sportów motocyklowych Randy Mamola, który prywatnie jest fanem marki Indian: „Wspaniale jest być częścią tego projektu, zwłaszcza podczas 100-lecia Scouta. Jestem pewien, że motocykl pokaże na to go stać podczas Sultans of Sprint”.

 

Randy rywalizował będzie w klasie fabrycznej z numerem 19 w hołdzie dla roku 1919, w którym to po raz pierwszy pokazano oryginalnego Indiana Scout. W tej klasie nie ma ograniczeń dotyczących mocy silnika, pod warunkiem, że stosunek mocy do masy wynoszący 0,65 KM/kg nie zostanie przekroczony.

 

 

Appaloosa jest zwieńczeniem ponad 700 godzin projektowania i pracy przez warsztat Workhorse Speedshop przy współpracy z cenionymi producentami takimi jak Akrapovič, Beringer Brakes, MOTOREX, Öhlins i Vibrant Performance.

 

Motocykl został całkowicie przebudowany, by jak najlepiej sprawdzać się z sprincie. Konstrukcja Scouta została odchudzona, zbiornik paliwa zmniejszony do zaledwie 2,5 litra, a cały motocykl wydłużony żeby lepiej wspierać kierowcę podczas silnego przyspieszania. Aby poprawić przyczepność zastosowano w pełni regulowane, wyścigowe zawieszenie Öhlins.

 

Silnik, którego moc została zwiększona do 130KM m. in. dzięki zastosowaniu wyścigowego ECU oraz systemu wtrysku podtlenku azotu, uzyskał doskonałe brzmienie dzięki specjalnie zaprojektowanemu, tytanowemu układowi wydechowemu Akrapovič.

 

 

Oprócz startów w serii Sultans of Sprint motocykl zostanie zaprezentowany w Wielkiej Brytanii podczas The Bike Shed (24-26 maja) oraz podczas festiwalu Wheels & Waves we Francji (12-16 czerwca).

 

Najbliższe zawody Sultans of Sprint odbędą się 22 i 23 czerwca podczas Cafe Racer Festival w Monthlery we Francji.

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści