IOM TT 2016: Michael Dunlop z miażdżącym rekordem wygrywa Senior TT - Motogen.pl

Michael Dunlop już na pierwszym okrążeniu wykręcił czas poniżej 17 minut. Na drugim kółku pojechał z czasem 16’53,929 i prędkością okrążenia wynoszącą 133,962 mph. Ian Hutchinson dojechał drugi ze stratą 31,476 sekund do Dunlopa. Pomimo, że Hawks BMW nie było oficjalną ekipą BMW, to Michael Dunlop miał tak samo duże wsparcie ze strony BMW Motorrad, jak jadący w barwach Tyco BMW Hutchinson.

Na konferencji prasowej Hutchinson powiedział, że nie był w stanie wycisnąć więcej z silnika, który został użyty do startu w Senior TT. Hutchy jechał z motorem, który wcześniej wystartował również w wyścigu Superstock. Trzecie miejsce zajął John McGuinness, dla którego był to okrągły, dwudziesty jubileusz startów na wyspie Man. McGuinness przyjechał do mety ponad minutę za Dunlopem. Podczas konferencji zawodnik jadący na Hondzie powiedział, że nie zamierza kończyć kariery i w przyszłym roku zobaczymy go ponownie.

Tegoroczne TT było najbardziej udane dla Hutchinsona, który na motocyklu Yamaha R6 wygrał oba wyścigi Supersport, a na BMW zwyciężył w klasie Superstock.

Autor: Wojciech Grzesiak