-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne IOM TT 2016: Bruce Anstey dosiądzie motocykla Honda RC213V-S w Senior TT i Superbike Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

IOM TT 2016: Bruce Anstey dosiądzie motocykla Honda RC213V-S w Senior TT i Superbike

W tym roku wyścigi na wyspie Man zapowiadają się emocjonująco. Obok motocykla marki Suter wystartuje również Honda RC213V-S, która została zbudowana z użyciem technologii pochodzących w prostej linii z wyścigów MotoGP.

Honda RC213V-S została pokazana w czerwcu ubiegłego roku i jest seryjnie produkowanym motocyklem. W stosunku do RC213V zmieniło się oczywiście kilka rzeczy. Na pokładzie nie ma zaworów pneumatycznych i bezstratnej skrzyni biegów. W wersji z zestawem sportowym motocykl waży na sucho 160 kilogramów - to zaledwie o 2kg więcej od RC213V. Moc w pełni odblokowanego motocykla to ponad 215 koni mechanicznych, a moment obrotowy wynosi ponad 118 Nm.

 Na wyspie Man motocykla dosiądzie Bruce Anstey, ale najpierw będzie musiał go przetestować na Mountain Course. Na wszelki wypadek zawodnik będzie miał również do dyspozycji bardziej konwencjonalną maszynę - CBR1000RR Fireblade. W komunikacie prasowym Anstey pozytywnie wypowiada się o motocyklu chwaląc jego właściwości jezdne: „RCV będzie bronią absolutną, ponieważ ma ogromną moc i prowadzi się jak 600-tka. Motocykl powinien być również stabilny, ponieważ jest o 2 cale dłuższy od Fireblade, ale nadal mały i kompaktowy. Już nie mogę się doczekać jazdy w szybkich zakrętach.”

Na potrzeby Tourist Trophy zamówiono wykonane na zamówienie zawieszenie K-Tech, koła, hamulce i osłony chłodnicy. W wersji wyścigowej motocykl ma również tytanowy wydech i komputer sterujący silnikiem odblokowujący pełną moc silnika V4. Wyścigi zapowiadają się więc emocjonująco.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Honda RC213V-S w barwach teamu Padgett's Honda Honda RC213V-S w barwach te...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści