Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Inne IOM TT 2015: Motocykle Erik Buell Racing pojawią się na Tourist Trophy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Inne

IOM TT 2015: Motocykle Erik Buell Racing pojawią się na Tourist Trophy

Ekipa Splitlath Group poinformowała, że w tym roku ponownie wystartuje w Isle of Man Tourist Trophy i będzie korzystała z motocykli Erik Buell Racing.

Team wystawi do walki motocykle EBR 1190RS, które zobaczymy w klasach Superbike i Superstock oraz podczas wyścigu Senior TT. To wszystko pomimo niedawnego ogłoszenia przez Erik Buell Racing niewypłacalności i tym samym wycofania się producenta między innymi z projektów wyścigowych. Włodarze Splitlath Group postanowili kontynuować starty na przekór tej decyzji i zawodnicy pojadą bez fabrycznego wsparcia.

Na motocyklach zasiądą Hudson Kennaugh i Mark Miller. W ubiegłym roku w barwach teamu startował Miller oraz Brandon Cretu.

Mark Miller pierwszy raz wystartował na Isle of Man w 2006 roku i jest najszybszym zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych w historii imprezy. Opróćz tego w 2010 roku wygrał wyścig TT Zero. Hudson Kennaugh pochodzi z RPA i zadebiutował w 2010 roku. W sezonie 2013 wygrał brytyjską serię Pirelli National Superstock 1000 Championship. Na Wyspie Man nie startował od czterech lat.

Właściciel teamu - John Dimbylow tak mówi o tegorocznym starcie:

„Jesteśmy przekonani, że Erik Buell nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, więc dla nas wybór był prosty - albo zrezygnować z tegorocznych startów albo kontynuować walkę i pokazać, że maszyny EBR są niesamowite. Czujemy się zobowiązani przez pracowników fabryki żeby nadal ścigać się ich motocyklami w tym roku!”

Isle of Man TT to nie jedyny projekt, w który zaangażowany jest team Splitlath Group. Amerykański zawodnik - Cory West - wystartuje w serii Pan Delta Series w Chinach i pojedzie również w motocyklowym GP Macau.

 

Więcej o motocyklach Buell Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
EBR 1190SX w barwach Splitlath Group EBR 1190SX w barwach Splitl...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści