Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Honda Monkey - żegnamy kolejnego klasyka Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Honda Monkey - żegnamy kolejnego klasyka

Normy emisji spalin i coraz powszechniejszy pęd za nowoczesnymi gadżetami powodują znikanie z rynku kolejnych klasycznych motocykli. Do tego smutnego grona dołączyła właśnie legendarna miniaturka Honda Monkey.

Wyśrubowane normy emisji spalin to nie tylko europejska specjalność. Do grona państw z najostrzejszymi przepisami w tej dziedzinie dołączyła w tym miesiącu Japonia. Nowe regulacje na dzień dobry zdmuchnęły z rynku miejscową legendę - Hondę Monkey.

 

 

 

 

 

Miniaturowy jednoślad był produkowany nieprzerwanie od 50 lat, a jego cechą charakterystyczną, poza lilipucimi rozmiarami, była składana kierownica, ułatwiająca transport w bagażniku auta. Jej malutki silniczek jest już niestety w świetle prawa zbyt śmiercionośny, a rozwijanie tej konstrukcji w kierunku spełnienia drastycznych norm - nieopłacalne.

 

Tym samym Honda Monkey dołączyła do innych znanych modeli, które pożegnały karierę w salonach i są teraz ozdobami rynku wtórnego. Są wśród nich m.in. Kawasaki W800 i dwie Yamahy: SR400 oraz XJR1300. Producenci pracują nad bardziej ekologicznymi motocyklami, ale nie ma już co liczyć na dorównanie starym legendom. W zeszłym roku sprzedaż nowych jednośladów w Japonii wynosiła zaledwie jedną dziesiątą tego, co w rekordowym, złotym roku 1982.

 

 

 

 

 

Więcej o motocyklach Honda
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści