Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Honda Johna Lennona trafiła na licytację Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Honda Johna Lennona trafiła na licytację

Już w marcu National Motorcycle Museum przy Coventry Road w Bickenhill pod młotek trafi Honda Z50A K1 "Monkey" z 1969 roku należącą do Johna Lennona, jednego z członków legendarnej grupy The Beatles.

Honda należała do Johna Lennona w latach 1969-1971. Pojazd napędza silnik o pojemności 49 ccm, a przebieg można określić jako symboliczny - nieco ponad 1400 mil. Pojazd posiada duży stopień oryginalności i jest w dobrym stanie technicznym.

 

 

John Lennon kupił go do poruszania się po swojej posiadłości Tittenhurst Park, znajdującej się pomiędzy Ascot w hrabstwie Berkshire a Windsorem. Kiedy Lennon postanowił sprzedać posesję Ringo Starrowi w 1971, Honda trafiła do Henry'ego Grahama. Kolejny własciciel pozbył się jej jeszcze w tym samym roku, sprzedając ją Johnowi Haringtonowi, posiadającemu ją do dziś.

 

Nie wiemy, za jaką kwotę zostanie sprzedana, zdaniem specjalistów przekroczy 30000 GBP. Licytacja odbędzie się już 4 marca 2018r. Jeśli kochasz motocykle, muzykę Beatlesów i macie wolne 140 000 zł - polecamy zakup!

Więcej o motocyklach Honda
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści